Konkurencja dla Sadloka. Wyrzuca z autu tak, jak inni dośrodkowują

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od piątku zawodnikiem Wisły jest lewy obrońca Dawid Abramowicz. 29-letni piłkarz w Krakowie a szansę zadebiutować w ekstraklasie.

Dawid razem z rok starszym bratem, bramkarzem Mateuszem, zaczynali kopać piłkę w Brzegu Dolnym. Obaj trafili też do Śląska Wrocław, ale w ekstraklasie zadebiutował Mateusz (10 występów), który obecnie ma ważny kontrakt z Chrobrym Głogów.

Dawid, który podpisał z Wisłą dwuletni kontrakt, w ostatnim sezonie był czołowym obrońcą w I lidze, a zdaniem wielu najlepszym. Z Radomiakiem Radomiaka Radom do końca walczył o awans, jednak w barażu lepsza okazała się Warta Poznań. Nowy piłkarz Wisły na zapleczu ekstraklasy opuścił tylko jedno spotkanie (za kartki), zdobył trzy bramki i siedmiokrotnie asystował.

Konkurent Sadloka

Co wyróżnia Abramowicza? Jest bardzo silny fizycznie, wyrzuca piłkę z autu tak, jak inni dośrodkowują. Nasi rozmówcy podkreślają także, że to bardzo dobry duch szatni. Kiedy rok temu trafił do Radomia z GKS-u Tychy, mówiło się o hicie transferowym w I lidze. Zobaczymy, jak będzie w ekstraklasie.

Nowy piłkarz ma być alternatywą dla dwa lata starszeo Macieja Sadloka, który w Wiśle jest już od sześciu lat. Dotąd były reprezentant Polski albo nie miał odneo konkurenta, albo byli za słabi. Marcin Grabowski czy Mateusz Hołownia nie będą pamiętani przy Reymonta jako dobrzy piłkarze.

Źródło:

Zostaw komentarz