Kolejne zakażenia w fabryce lodów. 300 pracowników poddanych kwarantannie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Koronawirusa potwierdzono u kolejnych 26 pracowników fabryki mrożonek i lodów w Działoszynie w powiecie pajęczańskim (woj. łódzkie) – powiedział starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki. W sumie to już 82 osoby z tego zakładu.

Poszerza się ognisko koronawirusa na południu województwa łódzkiego. W Działoszynie w powiecie pajęczańskim po przebadaniu kolejnej grupy spośród 546 pracowników zakładu stwierdzono nowe przypadki SARS-CoV-2 – powiedział dziś po południu starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki.

Po 56 zakażeniach w działoszyńskiej firmie produkującej lody i mrożonki, o których poinformowano pod koniec tygodnia, władze sanitarne podjęły się przebadania ponad pół tysiąca pracowników zakładu. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński skierował na miejsce mobilny punkt wymazowy prowadzony przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej oraz niezbędne środki ochrony osobistej.

W niedzielę podano wyniki pracowników fabryki mrożonek, których przebadano w piątek.

Ze 101 przebadanych 5 czerwca, są wyniki 94 osób. 26 z nich ma niestety koronawirusa

– poinformował starosta pajęczański i dodał, że przebadanych jest teraz blisko 200 z 546 pracowników firmy. Kwarantannie poddano prawie 300 osób.

Czytaj również: Kolejne testy w dużym ognisku

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk poinformował, że w ciągu 2 lub 3 dni przebadani zostaną wszyscy pracownicy działoszyńskiego zakładu. – W zależności od liczby wykrytych przypadków, władze sanitarne podejmą decyzję, czy zorganizować badania przesiewowe na terenie całego powiatu pajęczańskiego – powiedział Młynarczyk.

Pracownicy Sanepidu zapewniają, że brak jest informacji, aby mrożonki i lody z Działoszyna były niebezpieczne dla konsumentów.

W liczącym 7 tysięcy mieszkańców Działoszynie zamknięte zostały obiekty użyteczności publicznej m.in. szkoły, biblioteki, żłobki, przedszkola, biblioteki i dom kultury. Pajęczański sanepid zalecił zaostrzenie reżimu sanitarnego na okolicznych targowiskach i bazarach.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz