Kolejne osoby zdiagnozowane z koronawirusem. Mamy już ponad 24 tys. przypadków

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Koronawirus w Polsce. © Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta Koronawirus w Polsce. W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia zaraportowało o 178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich odnotowano w województwach: łódzkim i mazowieckim. Resort zdrowia przekazał też informację o śmierci dziewięciu zakażonych pacjentów. 

“Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (57), mazowieckiego (47), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), małopolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), wielkopolskiego (1), opolskiego (1)” – poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus. 178 nowych przypadków. Łączna liczba zachorowań zwiększyła się do ponad 24 tys. 

Resort zaraportował też o śmierci kolejnych dziewięciu zakażonych pacjentów: 69-letniej kobiety z Wrocławia, 78-letniego mężczyzny z Radomia, 71-letniej kobiety, 89-letniego mężczyzny, 84-letniej kobiety, 92-letniego mężczyzny z Warszawy, 57-letniej kobiety z Gliwic, 64-letniego mężczyzny z Raciborza i 75-letniej kobiety z Bytomia. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

W poniedziałek odnotowano więc łącznie 380 nowych zachorowań i 10 zgonów.

Łączna liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce zwiększyła się tym samym do 24 165. Zmarły 1074 osoby. 

Zobacz też:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Czytaj także:

Zostaw komentarz