Kolarz potrącony przez starszą kobietę! Kolejny skandal na trasie II Lombardia! [WIDEO]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Na ostatnich kilometrach włoskiego klasyku Il Lombardia, jednego z najważniejszych wyścigów jednodniowych w kolarstwie, doszło do skandalicznego zdarzenia. Maximilian Schachmann, kolega Rafała Majki z Bora-hansgrohe, walczący o czołowe pozycje, zderzył się z samochodem osobowym. Problem w tym, że ten samochód nie powinien zostać nawet wpuszczony na drogę, na której trwała rywalizacja kolarzy. Po kolizji zszokowana starsza kobieta, która zderzyła się z kolarzem, opuściła samochód, by sprawdzić, co się stało.

Wcześniej na trasie tego samego wyścigu doszło do fatalnego wypadku z udziałem Remco Evenepoela. Na ponad 40 kilometrów przed metą, wypadł z drogi, uderzając o krawędź wiaduktu i spadł za barierkę. 20-letni Belg wpadł do wąwozu przy zjeździe z Colma di Sormano do jeziora Como. Dyrektor sportowy grupy Deceuninck – Quick Step przekazał na antenie RAI, że 20-latek prawdopodobnie doznał poważnego urazu nogi.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. “Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie”

We włoskim wyścigu najlepszy okazał się Jakob Fuglsang (Astana), który o 31 sekund wyprzedził George’a Bennetta (Jumbo-Visma), a o 51 sekund Aleksandra Vlasova (Astana). Rafał Majka, który także brał udział w Il Lombardii, dojechał do mety na 24. miejscu, ze stratą ponad dziesięciu i pół minuty.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz