KO ma swój pomysł na bon wakacyjny. 500 zł praktycznie dla wszystkich

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Koalicja Obywatelska wniosła do Sejmu projekt, który był prezentowany już pod koniec maja w Krakowie. Zakłada on, że z czeku o wartości 500 złotych brutto będą mogły skorzystać osoby posiadające stałe miejsce zamieszkania w Polsce i dodatkowo zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej (niezależnie od uzyskiwanych przychodów), a także prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – informuje PAP.

Czek przysługiwałby ponadto osobom posiadającym status ubezpieczonego w KRUS lub ZUS, osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem, osobom zarejestrowanym w Urzędzie Pracy jako bezrobotne i pobierające zasiłek, emerytom, rencistom oraz współmałżonkom osób uprawnionych, również małoletnim dzieciom, młodzieży i studentom do 26 roku życia.

Obejrzyj: Bon turystyczny po nowemu. “Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia”

Wsparcie można wykorzystać wyłącznie na realizację usług turystycznych poza miejscem zamieszkania, lecz na terenie Polski.
Przy założeniu, że z czeku skorzystają wszyscy uprawnieni, koszt programu to około 18 mld złotych.

– To kwota adekwatna, uszyta na miarę potrzeb ratowania branży turystycznej, która jest w głębokim kryzysie. Zakładamy w projekcie, że program potrwa trzy lata, więc finansowanie rozłoży się na trzy okresy budżetowe. Oznacza to, że średni koszt programu, przypadający na jeden rok budżetowy to 6 mld złotych – powiedziała Monika Wielichowska, która przedstawiła projekt dziennikarzom.

Bon turystyczny. Marszałek Senatu studzi zapał prezydenta

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (20:43)

wiotkaPIS takim działaniami poniżyło pracujących ludzi którzy niewiele zarabiają a dzieci maja odchowane lub ich nie maja oni naprawdę liczyli na 1000 pln … Czytaj całość

wczoraj (20:54)

GośćCiągle korzystają tylko nieroby, 500+, Emerytura ,+ za 4 dzieci, teraz bon turystyczny dla czy, a my uczciwie pracujący???? Nic zero. Zero s to z … Czytaj całość

wczoraj (20:51)

program Ko to POtęgaKo jak zwykle przedstawiła bardzo oryginalny pomysł, na który PiS nigdy nie wpadł.

Rozwiń komentarze (6)

Źródło:

Zostaw komentarz