Kino samochodowe pod chmurką wjeżdża do miasta!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Obejrzeliśmy już niemal wszystkie seriale na platformach vod, nowości kinowe dzięki wirtualnym salom oraz dokumenty udostępniane bezpłatnie, nadszedł czas, by w towarzystwie najbliższych zobaczyć nowości filmowe pod gołym niebem. Z efektami, dobrą muzyką i nocnym klimatem. Bezpiecznie, z zachowaniem odstępu, siedząc w swoich samochodach. Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej zapraszają na parking vipowski przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w czwartek o godz. 21.00. Zaczynamy od „Sali samobójców. Hejter”. Gotowi? Zapinajcie pasy i podjeżdżajcie!

Kino samochodowe pod chmurką wjeżdża do miasta!

Fot. materiały prasowe / KBF

Na początek filmowy weekend. Od czwartku 21 maja do niedzieli 24 maja, codziennie o 21.00 obowiązkowo widzimy się na parkingu przed stadionem miejskim. Filmowy maraton otworzy „Sala samobójców. Hejter” – produkcja, która 6 marca miała swoją premierę i była najbardziej oczekiwaną w polskim kinie w tym roku! „Hejter” Jana Komasy jest mocniejszy od poprzedniej części i dużo mówi o kondycji współczesnego człowieka, wystawiając nam dość ponure świadectwo. To pozycja, którą trzeba zobaczyć.

W piatek zapraszamy wszystkich spragnionych komedii, romantycznych uniesień i lżejszego kina. „Planeta singli 3” to kontynuacja historii Tomka i Ani, którzy wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok.

W sobotę nie zwalniamy tempa i proponujemy widzom mocny tytuł: „Psy 3. W imię zasad”. Władysław Pasikowski wraca do historii Franza Maurera, który po 25 latach odsiadki wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka Nowego.

A jak zakończymy pierwszy filmowy weekend kina samochodowego w Krakowie? Filmem, do którego sceny były kręcone w Krakowie – „Mayday”. Dzieło Sama Akiny – reżysera drugiej i trzeciej „Planety singli” – to po trosze dzika, wyzwolona z łańcuchów poprawności farsa, slapstick, wreszcie – opowieść o męskiej przyjaźni wystawionej na próbę ognia. U niejednego widza wzbudzi salwy śmiechu.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę. Jest tylko jeden minus: samochodowe kino działa po zmroku, co oznacza jedynie wieczorne seanse. Dlatego powtórek nie będzie.

Pamiętajcie, że spotykamy się w dniach 21–24 maja, codziennie o godz. 21.00. Opłata za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek 18 maja o godz. 12:00, wyłącznie elektronicznie – na portalu eventim. Liczba miejsc, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona do 60.

[embedded content]

Na seanse zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej. Kino samochodowe jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Więcej o akcji można znaleźć na profilu na Instagramie @BadztTurysta oraz na Facebooku Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków.

Następne seanse już w kolejnych tygodniach. Szczegóły wkrótce, bądźcie z nami!

Repertuar na 4 filmowe wieczory:

  • 21 maja – „Sala samobójców. Hejter”
  • 22 maja – „Planeta Singli 3”
  • 23 maja – „Psy 3. W imię zasad”
  • 24 maja – „Mayday”

kino samochodowe

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz