Kiedy otwarte zostaną kluby fitness? Minister przedsiębiorczości podaje możliwą datę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od dziś obowiązuje kolejny etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem w Polsce. Otwarte ponownie mogą być m.in. bary, restauracje, kluby, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wciąż jednak zamknięte siłownie, kluby fitness, czy baseny.

Kiedy będą otwarte siłownie i kluby fitness? Jest rozważana data

– Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób – ostrzegła Jadwiga Emilewicz.

Dodała, że w związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń można spodziewać się wzrostu zachorowań na koronawirusa. – Oglądając modele przewidywań na całym świecie, jak rozwija się pandemia, nie jesteśmy w stanie przewidywać z dokładnością do dwóch tygodni – powiedziała Emilewicz.

Pytana przez Beatę Lubecką o to, kiedy zostaną otwarte kluby fitness i siłownie rozmówczyni zapowiada, że „być może za 2 tygodnie”. – W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi – mówi wicepremier.

Kiedy otwarcie polskich granic? Emilewicz podała wstępną datę

W rozmowie na antenie radia Zet poruszono także możliwość otwarcia granic. – Na pewno nie wcześniej niż połowa czerwca. I to także będzie zależało od liczby zachorowań u nas i u naszych sąsiadów – odpowiedziała Emilewicz.

(dp)

Zostaw komentarz