Kibice wracają na stadiony! Minister Szumowski zabrał głos. Dodatkowe obostrzenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Wedle zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego kibice mieli wrócić na stadiony 19 czerwca. Choć PZPN początkowo negocjował z władzami uchylenie stadionowych bram choćby dla 999 osób, to pod koniec maja rząd otworzył je szerzej. Uznał, że kluby będą mogły wypełniać trybuny w 25 procentach.

Zobacz wideo Werder Brema – Bayern Monachium 0:1 – Gol Roberta Lewandowskiego na 0:1 [ELEVEN SPORTS]

Kibice wracają na stadiony Ekstraklasy. Minister Szumowski o dodatkowych obostrzeniach

25 proc. wypełnionych trybun to rzecz jasna tylko jedna z licznych wytycznych dotyczących powrotu kibiców na mecze. – Każdy mecz piłkarski jest analizowany przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego i jego rekomendacja trafia do wojewody. Może on wydać zakaz dla takich imprez – na piątkowej konferencji prasowej powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany przez portal sport.onet.pl.

W konferencji prasowej udział wziął także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który przyznał, że na meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce, ze względu na dużą liczbę dobowych zachorowań na Śląsku, obowiązywały będą dodatkowe obostrzenia. – Kibice będą zajmowali co czwarte miejsce, na stadionie będzie też inspektor sanitarny. Dodatkowo zdradził, że na trybuny wejdzie 4 600 osób zamiast dozwolonych przez PZPN 6 000.

Z maseczkami przy wejściu i w szachownicę, z cateringiem różnie

Zalecenia dotyczące sposobu postępowania z wchodzącymi na stadion kibicami są takie same dla wszystkich klubów. Każdy z kołowrotków powinien wpuszczać kolejną osobę co 30 sekund, fani w kolejce powinni stać co półtora metra, przy wejściu powinno być stanowisko do odkażania, a bilety na mecz powinny być w formie elektronicznej.

Więcej o powrocie kibiców na trybuny znajdziesz w tekście Kacpra Sosnowskiego TUTAJ.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz