Kazik przyznaje, że afera wokół jego piosenki to promocja warta MILIONY złotych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kazik Staszewski przyznaje, że afera wokół jego piosenki to promocja warta MILIONY złotych © Dostarczane przez Kozaczek Kazik Staszewski przyznaje, że afera wokół jego piosenki to promocja warta MILIONY złotych

Kazik Staszewski, którego kawałek “Twój ból jest lepszy niż mój” zaorał radiową Trójkę, o wizycie Kaczyńskiego na Powązkach: Była to rzecz, która mnie bardzo poruszyła i nie tylko mnie.

Kazik Staszewski (57 l.) stał się bohaterem jednych z największych medialnych afer ostatnich miesięcy. Poszło o piosenkę artysty, “Twój ból jest lepszy niż mój”, która tydzień temu wylądowała na 1. miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki.

Zobacz: Marek Niedźwiecki ODCHODZI z Trójki po 35 latach. Wspierają go polscy muzycy

Awans kawałka punktującego prezesa rządzącej partii wywołał reperkusje, których ogromnej skali nikt chyba nie przewidywał. W ciągu kilku dni z Trójką pożegnali się najlepsi dziennikarze, często związani z programem od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat.

Cierpiąca w ostatnich latach na kryzys wizerunkowy Trójka została dosłownie zaorana.

Kazik Staszewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o piosence “Twój ból jest lepszy niż mój” 

Sam Kazik Staszewski do tej pory nie komentował tego, co wydarzyło się w związku z jego piosenką o wizycie Kaczyńskiego na Powązkach. Dopiero tydzień po 1998 notowaniu listy muzyk zabrał głos. W rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF, wokalista przyznał, że zamieszanie wokół kawałka dało mu promocję, za którą normalnie płaci się miliony złotych.

Zobacz też: Marcin Kydryński i Hirek Wrona również odchodzą z Trójki

Kazik zdradził, jakie były kulisy powstania piosenki “Twój ból jest lepszy niż mój”. Muzyk był zwyczajnie oburzony tym, co wydarzyło się 10 kwietnia – gdy obowiązywał zakaz wchodzenia na cmentarz powązkowski.

Teksty zostały napisane w ostatnich dwóch miesiącach. I nie mogło się tam nie znaleźć wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie bardzo poruszyła i nie tylko mnie. Mam wrażenie, że bez względu na opcję polityczną każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu – mówi Staszewski.

Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem o tym napisać piosenkę – mówi muzyk.

Kto zastąpi Marka Niedźwieckiego w liście przebojów Trójki?

Zdaniem Kazika kawałek “Twój ból…” jest piosenką o równości wobec prawa.

Staszewski, który po aferze w Trójce zakazał puszczania swojej piosenki na falach tej stacji, dodał, że dziękuje za poparcie muzykom, dziennikarzom i politykom:

Natomiast szczerze mówiąc takiego poparcia nie potrzebuję – wyjaśnił Staszewski.

Kazik Staszewski skontaktował się z Polskim Radiem i ŻĄDA natychmiastowego usunięcia jego piosenki z listy przebojów Trójki

Kazik Staszewski o wyborach prezydenckich

Kazik dodał, że w zbliżających się wyborach będzie głosował na kandydata opozycji nie ze względu na sympatie polityczne, ale dlatego, że 0 jego zdaniem – cała władza nie powinna się skupiać w jednym ręku:

Losowo zagłosuję. Wszyscy oni się nie nadają – podsumował kandydatów Kazik.

Staszewski dodał też, że nie zamiaru iść na wojnę z PiS-em:

Nie pójdę na wojnę przeciwko PiS, ponieważ wojna jest złem samym w sobie. Natomiast mam nadzieję, że takie irracjonalne zachowania, które w jakiś sposób wywołałem, w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i drugą stronę. (…) Bardziej bym chciał, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia się – powiedział Kazik Staszewski.

© Dostarczane przez Kozaczek

Zostaw komentarz