Katastrofa na Ukrainie. Prezydent Duda składa kondolencje

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© twitter.com (screenshot)

“Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim” – napisał w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego Andrzej Duda. W piątek wieczorem w pobliżu miejscowości Czuhujiw w zachodniej Ukrainie doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego, w której śmierć poniosło ponad 20 osób.

W katastrofie lotniczej pod miastem Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne – podała dziś ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokładzie samolotu byli studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy.

Czytaj również: Katastrofa samolotu nad Ukrainą. Ponad dwadzieścia osób zginęło, dwie są ciężko ranne

Prezydent Andrzej Duda skierował do Wołodymyra Zełenskiego depeszę kondolencyjną, w której wyraził solidarność z rodzinami ofiar i narodem ukraińskim.

“Poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu, na którego pokładzie znajdowali się studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy, składam na Pana ręce, w imieniu Narodu Polskiego i własnym, wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim”

– napisał polski prezydent.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną katastrofy. Samolot rozbił się podczas próby lądowania.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz