Katarzyna Warnke duma nad kondycją Kościoła: “Może zająłby się w końcu tym, co DUCHOWE, a nie obyczajem i polityką?”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Katarzyna Warnke bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych polskich celebrytek. Aktorka chętnie pojawia się na ściankach i bryluje na najważniejszych branżowych eventach. Żona Piotra Stramowskiego od niedawna spełnia się także w roli mamy.

Nie jest tajemnicą, że Katarzyna Warnke aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Chociaż aktorka w przeciwieństwie do wielu koleżanek po fachu ani myśli zostać kolejną insta-matką i jak ognia unika pokazywania w sieci córki, chętnie dzieli się ze światem swoimi przemyśleniami w najbardziej palących kwestiach. Warnke znana jest również z tego, że w zasadzie nie uznaje tematów tabu – celebrytka otwarcie opowiada w mediach o swojej seksualności czy szczegółach pożycia z mężem.

bCWSKBsn

W poniedziałek na instagramowym profilu Kasi pojawił się wpis, który podzielił jej obserwatorów. Nawiązywał bowiem do kwestii postrzegania płci w dzisiejszym społeczeństwie.

bCWSKBst

Rozpatrywanie natury człowieka ze względu na jego płeć jest niewiarygodne naukowo i ściśle związane z religią i jej mitami, czy też nazywając wprost – bajkami. K. Warnke – czytamy we wpisie celebrytki. Co o tym myślicie? – dodała pod zdjęciem.

Post Warnke szybko zwrócił uwagę jej obserwatorów i rozpoczął tym samym zaciętą dyskusję w komentarzach – w której pojawiły się wątki dotyczące m.in. stereotypizacji, transpłciowości, a nawet religii.

Niedługo po opublikowaniu wpisu, Warnke zamieściła na Instagramie kolejny, tym razem opatrzony fotografią z jednego z filmów z jej udziałem.

Kochani! Dziękuję za dyskusję pod moim ostatnim postem. Temat gender, temat gorący. Mój cytacik z siebie (sic!) trochę był prowokacją. Nie był to wywodzik zbyt precyzyjny, a jednak widzę, że precyzyjnie nakłuł problem, co mnie zaskoczyło – przyznała aktorka.

bCWSKBsu

Wrzucam kadr z filmu “Ach śpij kochanie”, na dowód, że kobiecość i męskość mnie fascynują, jako gra, projekcja, określona zmysłowość, ale nie chciałabym tego, co kobiece i męskie traktować jak zobowiązanie społeczne, ani nie uważam, że ktokolwiek komukolwiek w tej przestrzeni powinien, czy może coś narzucać. A co do religii, to może Kościół zająłby się wreszcie tym, co duchowe, a nie obyczajem i polityką? zakończyła swój wpis Warnke.

Większość komentujących zgodziła się z jej przemyśleniami.

“Bardzo dobrze powiedziane”, “Doskonale i w punkt!”, “Nic nie trzeba dodawać” – pisali internauci.

“Fajnie, że głosi Pani swoje poglądy, mówi o tym na forum. To ważny temat, szczególnie w Polsce, która jest nadal tak oporna na inność” – dodała jedna z użytkowniczek.

bCWSKBsv
bCWSKBsw
bCWSKBsO

Źródło:

pudelek.pl

żródło:

Zostaw komentarz