Kandydat na prezydenta z zarzutami! Dotyczą naruszenia nietykalności policjantów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© PAP/Radek Pietruszka “Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów” – poinformował rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. “Czynności wobec T. są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin” – dodał Marczak.

Czytaj również:Wiceminister sprawiedliwości: Zatrzymanie Pawła T.było prawidłowe. Nikt nie będzie szarpał policjantów

Informację o zatrzymaniu Pawła T. podano w sobotę na Twitterze Policji Warszawskiej. “Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł T.” – napisano.

 

   

W niedzielę odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła T. na jego zatrzymanie. “Sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe” – mówił rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Czytaj również: Sąd odrzucił zażalenie Pawła Tanajno. Zatrzymanie kandydata na prezydenta było zgodne z prawem

“O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem” – powiedział Marczak. Dodał, że czynności wobec T. są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

Jak poinformował rzecznik KSP w poniedziałek, Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz