Kaczyński wejdzie do rządu? „Byłby świetną osobą, żeby pokierować tym obszarem”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jarosław Kaczyński © Newspix.pl / Damian Burzykowski Jarosław Kaczyński Michał Dworczyk na antenie Polskiego Radia odniósł się do medialnych doniesień dotyczących wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Szef KPRM zdradził również, jakim obszarem mógłby się zająć prezes PiS.

W rozmowie z Polskim Radiem Michał Dworczyk podkreślił, że koalicjanci Zjednoczonej Prawicy są na ostatniej prostej negocjacji. – Wydaje się, że porozumienie jest już bardzo blisko. Co do jego ostatecznego kształtu decyzję podejmie ścisłe kierownictwo partii – podkreślił.

Szef kancelarii premiera odniósł się również do medialnych doniesień, z których wynika, że Jarosław miałby wejść do rządu. Z ustaleń portalu Onet.pl wynikało, że ten sposób prezes PiS chciałby położyć kres sporom między Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobrą. Takie rozwiązanie pozwoliłoby mu pojawiać się na posiedzeniach Rady Ministrów. – Słuchałby na żywo dyskusji członków gabinetu, miałby wiedzę z pierwszej ręki. Teraz jest tak, że nieraz decyzje zapadają dlatego, że ktoś był pierwszy przy uchu prezesa na Nowogrodzkiej. To by się zmieniło – powiedział nieoficjalnie dziennikarzom jeden z polityków .

Zdaniem Michała Dworczyka obecność prezesa PiS w rządzie miałaby charakter stabilizujący i dzięki niej możnaby liczyć na większą refleksję ze strony koalicjantów PiS. Minister w KPRM dodał, że potrzebne jest stworzenie nadzoru w sferze bezpieczeństwa, na co wskazywały wszelkiego rodzaju ćwiczenia NATO. – Jarosław Kaczyński, jako najbardziej doświadczony polityk, byłby świetną osobą, żeby pokierować tym obszarem – podkreślił. Ponadto, w opinii Dworczyka współpraca Kaczyńskiego i Morawieckiego wytworzyłaby dobrą synergię. – Jest to dwóch wybitnych polityków, a tak po ludzku po prostu się lubią. Uważam, że to byłoby dobre rozwiązanie z punktu widzenia rządu, większości parlamentarnej i Polski – komentował.

Zostaw komentarz