Jest decyzja ws. szefowej Polskiego Radia. Czabański zaopiniował wniosek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Prezes zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska © PAP / Marcin Obara Prezes zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, została już podjęta decyzja ws. szefowej Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Szef Rady Mediów Narodowej Krzysztof Czabański negatywnie zaopiniował wniosek senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu o odwołanie szefowej Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Decyzję o odwołaniu prezesa Polskiego Radia może podjąć jedynie RMN. Jak podkreślono w odpowiedzi, “zgłoszony przez senacką Komisję Kultury wniosek jest niezgodny z regulaminem Rady nie może zostać uwzględniony”.

Afera w Radiowej Trójce

Piosenka Kazika Staszewskiego “Twój ból jest lepszy niż mój”, która nawiązuje do wizyty 10 kwietnia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, znalazła się na pierwszym miejscu cotygodniowej Listy Przebojów Trójki. Informacja o zwycięstwie utworu została zdjęta ze strony listy. Stało się to zaledwie kilka minut za zakończeniu emisji notowania. Nie można było także odsłuchać wydania listy przebojów, w którym piosenka Kazika znalazła się na szczycie. – Dyrekcja Programu Trzeciego zdecydowała o unieważnieniu piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki. Podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy – powiedziała Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Szefowa PR zapewniła, że cała sytuacja nie ma nic wspólnego z cenzurą: – Oskarżenia takie są kłamliwe i niesprawiedliwe, gdyż to właśnie Redakcja podjęła natychmiastowe działania, by odkryć prawdę i podać ją do publicznej wiadomości.​ Właśnie po to, aby słuchacze mieli poczucie i gwarancję, że głosowanie odbywa się w sposób absolutnie bezpieczny i uczciwy, w tej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem było unieważnienie tego notowania przez Dyrekcję Programu Trzeciego.

Zostaw komentarz