Jarosław Kaczyński w rządzie? „Premier jest gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Wejście prezesa Kaczyńskiego do rządu byłoby dla Rady Ministrów wzmocnieniem – ocenił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber z PiS.

Łukasz Schreiber © Newspix.pl / Grzegorz Krzyzewski/Fotonews Łukasz Schreiber

Gość „Graffiti” wskazał, że dodatkowa koordynacja m.in. prac MS i MON to „bardzo dobry pomysł dotyczący kwestii bezpieczeństwa kraju i nie tylko”. – Premier jest gorącym zwolennikiem takiego rozwiązania – dodał.

Kaczyński w rządzie?

O najnowszych wynikach negocjacji między , i poinformowała w czwartek wieczorem Polska Agencja Prasowa. Z tweeta opublikowanego przez PAP wynika, że stworzony zostanie Komitet Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. Na jego czele ma stanąć prezes Prawa i Sprawiedliwości, a umowa między koalicjantami ma zostać sfinalizowana do końca tygodnia.

Kaczyński wicepremierem? Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda zna tę koncepcję

W „Gościu Wydarzeń” Polsat News o ewentualne wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu był pytany rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak przekonywał, dla Andrzeja Dudy taki pomysł nie jest niczym nowym i takie rozwiązanie było nawet z nim omawiane.

– Prezydent zna tę koncepcję od dłuższego czasu. Na początku września był w tej sprawie konsultowany. Jest to propozycja, która jest w pełni zaakceptowana przez pana prezydenta i popierana – powiedział Spychalski.

Rzecznik prezydenta podkreślał, że pojawienie się Jarosława Kaczyńskiego w rządzie „wprowadzi nową dynamikę”. Oprócz tego prezes PiS ma sprawić, że poprawi się współpraca wewnątrz rządu Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu. Pokieruje nowym komitetem

Zostaw komentarz