Jakobsen potrzebuje rekonstrukcji twarzy. “Nie możemy się porozumieć słowami”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) w sosnowieckim szpitalu przebywał od środy. Został tam przetransportowany kilkadziesiąt minut po wypadku, do którego doszło na samym finiszu 1. etapu Tour de Pologne. Holender do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z rodakiem Dylanem Groenewegenem (Jumbo-Visma), który ostatecznie został zdyskwalifikowany i wykluczony z wyścigu, bo to on zepchnął Jakobsena na barierki, w które ten uderzył z ogromnym impetem.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. “Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie”

Jakobsen wraca do Holandii

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu poinformowali w środę, że Fabio Jakobsen opuści szpital i powróci do ojczyzny. – Postaramy się przekazać pacjenta do Holandii – przekazał Robert Urbańczyk, lekarz naczelny sosnowieckiego szpitala.

Jakobsen jest w bardzo dobry stanie ogólnym

Znacznie więcej na temat stanu zdrowia Jakobsena powiedziała Dorota Duda-Dyczkowska, kierownik oddziału intensywnej terapii. – Pierwszy etap leczenia jest zakończony. Pacjent jest w dobrym stanie, przytomny, kontaktuje. Niestety, nie możemy się porozumieć słowami, dlatego, że ma rurkę tracheotomijną i przez tę rurkę oddycha. Jego stan ogólny jest bardzo dobry – przyznała Duda-Dyczkowska.

Jakobsen potrzebuje rekonstrukcji twarzoczaski

– Myślę, że pierwszy etap leczenia został zakończony sukcesem. Dalsze etapy będą już w Holandii. Jest zadowolony z leczenia u nas. Mam nadzieję, że dalsza część rehabilitacji przebiegnie prawidłowo – dodała kierownik oddziału intensywnej terapii. – Najtrudniejsze było uporanie się z możliwością infekcji. To był potężny uraz twarzoczaszki, były otwarte rany. Czekają go jeszcze zabiegi rekonstrukcyjne twarzoczaszki – zakończyła Duda-Dyczkowska.

Jak poinformowała grupa Deceuninck – Quick Step, w barwach której jeździ Fabio Jakobsen, Holender trafi do szpitala w Lejdzie, gdzie będzie kontynuowane jego leczenie.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz