Jakie materiały wykorzystywane przy budowie tarasu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dla wielu z nas decyzja o zabudowanie tarasu stanowi poważną kwestię do rozwiązania, w szczególności, gdy borykamy się w wyborem odpowiedniego materiału. Rynek materiałów budowlanych proponuje szeroki asortyment np. deski tarasowe z drewna krajowego, deski tarasowe z drewna egzotycznego, terakotę, klinkier, kostkę brukową etc.

Każdy z powyższych materiałów posiada swoje wady i zalety, bowiem nie ma materiałów budowlanych, które w 100% charakteryzowałyby się wyłącznie zaletami. Deska tarasowa stanowi dobre rozwiązanie dla osób ceniących ciepło naturalnego drewna, natomiast terakota, klinkier lub kostka brukowa cechują się dość surowym, zimnym wyglądem. Zarówno drewno jak i kamień należy pielęgnować, także nie zależnie od tego jaki materiał budowlany wybierzemy, nie unikniemy zabiegów konserwacyjnych.

Dość interesującym nowym materiałem łączącym w sobie ciepło drewno oraz niewielką ilość zabiegów pielęgnacyjnych jest deska tarasowa kompozytowa. Wspomniana deska tarasowa kompozytowa wykonana jest w włókien drzewnych oraz bambusowych, wysokiej gęstości polietylenu a także substancji chemicznych i wiążących.

Deska tarasowa kompozytowa ze względu na dużą zawartość włókien drzewnych (60%) stanowi materiał łatwy w obróbce, posiada wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, wilgoci, działania owadów, grzybów, pleśni, jest odporna na korozję, pękanie oraz gnicie. Deska tarasowa kompozytowa posiada szereg zalet a dodatkowo stanowi materiał niewymagający impregnowania oraz barwienia, jest łatwa w montaży i co ważne w pełni podlega recyklingowi. Być może deska tarasowa kompozytowa to dobry kompromis pomiędzy drewnem a kamieniem.

Zostaw komentarz