Jaki: Słów Trzaskowskiego nie wolno traktować poważnie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© AFP – Nawet liberalnym komentatorom trudno wskazać jakikolwiek sukces prezydentury Rafała Trzaskowskiego w Warszawie – powiedział europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska), zarzucając nowemu kandydatowi Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich niewywiązywanie się ze składanych obietnic wyborczych.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich. Nowym kandydatem Platformy Obywatelskiej został wiceprzewodniczący tej partii, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W Polsat News europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska), który w 2018 r. przegrał walkę o urząd prezydenta Warszawy z Rafałem Trzaskowskim (PO) był pytany, czy nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich wzbudza w obozie Zjednoczonej Prawicy większy respekt niż dotychczasowa kandydatka, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która ogłosiła rezygnację ze startu.

Czytaj także:

Budka: Formalnie nie ma żadnej akcji zbierania podpisów

– Nikogo nie wolno lekceważyć – odparł Jaki. Dodał, że w 2018 r. kampania wyborcza była ogólnopolska. – I o ile Trzaskowski rzeczywiście wygrał w Warszawie, o tyle w Polsce zdecydowanie wygraliśmy, a teraz te wybory (prezydenckie – red.) odbywają się w Polsce – powiedział europoseł. Zaznaczył, że w poprzednich wyborach prezydenckich kandydat PO prezydent Bronisław Komorowski wygrał w Warszawie z Andrzejem Dudą “i o niczym to nie przesądziło”, a Duda “odniósł wielką wiktorię w Polsce”.

Zdaniem Jakiego, Trzaskowski ma “bardzo bogatą hipotekę”. – Nawet liberalnym komentatorom trudno wskazać jakikolwiek sukces jego prezydentury w Warszawie – powiedział polityk Solidarnej Polski. – To wręcz działanie od kryzysu do kryzysu. Wymieniać Czajkę, strefę palet… W ogóle to jest człowiek, który wycofał się z największej liczby obietnic. Nigdy nie spotkałem takiego samorządowca – mówił.

– Nawet specjalną stronę (internetową – red.) prowadziliśmy, żeby pokazać, że na 56 obietnic, które da się policzyć, prawie 50 zostało złamanych, niedotrzymanych, niekontynuowanych. Nie znam drugiego takiego polityka w Polsce – podkreślił Jaki.

– W przypadku Rafała Trzaskowskiego to żadnego z jego słów, żadnego słowa nie wolno traktować poważnie – oświadczył eurodeputowany dodając, że nie przypomina sobie innego polityka, który “dzień po wyborach” wycofywałby się “z większości swoich obietnic”. – Na pewno to nie jest polityk, który znany jest z dotrzymywania słowa – ocenił Trzaskowskiego Jaki.

Zostaw komentarz