Jaki kształt przyjmie rekonstrukcja rządu? Sasin: Potrzeba narzędzi do dobrego rządzenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jacek Sasin © fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska Jacek Sasin

– Stoimy w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego, który jest faktem i który nie jest za nami. Potrzeba narzędzi do dobrego rządzenia, podejmowania szybkich decyzji i temu ma służyć konsolidacja ministerstw i skracanie procesów decyzyjnych – mówił w Polskim Radiu wicepremier Jacek Sasin, zapytany o kształt planowanej rekonstrukcji rządu.

Nie cichną dyskusje nad kształtem planowanej po wakacjach rekonstrukcji rządu. W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje o ograniczeniu liczby ministerstw do 12, rozważane są także konsolidacje i tworzenie superresortów. Dziś pytany był o to w Jedynce Polskiego Radia wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

– Nowe otwarcie – tak to można określić. Jesteśmy po maratonie wyborczym. Ponad 2 lata nieustającej kampanii – teraz przychodzi czas uspokojenia politycznego w sensie wyborczym. bo nie mam wątpliwości, że to nie będzie okres spokojny, bo opozycja pewnie nie będzie zachowywać demokratycznych reguł. Przed nami, przed Polską jest wiele wyzwań. Stoimy w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego, który jest faktem i który nie jest za nami. Potrzeba narzędzi do dobrego rządzenia, podejmowania szybkich decyzji i temu ma służyć konsolidacja ministerstw i skracanie procesów decyzyjnych

– powiedział Sasin.

Czytaj również: Premier ucina spekulacje! „Życzyłbym wszystkim koalicjom takiej spójności, jaka jest u nas”

Zapytany, czy w rekonstruowanym rządzie będzie 12 ministerstw, wicepremier stwierdził, że “nie może tego przesądzić”.

– Kwestia modelu rządu jest przedmiotem rozmów koalicyjnych. To nie będą łatwe rozmowy, bo zmniejszenie liczby resortów, to też zmniejszenie liczby ministrów – dodał.

Czytaj również: Jak będzie wyglądała rekonstrukcja rządu? Możliwe znaczne zmniejszenie liczby ministerstw

Kilka dni temu media donosiły o planach utworzenia ministerstwa stanowiącego połączenie resortów kultury, nauki, edukacji oraz sportu. Jacek Sasin zaznaczył, że opcja superresortu, na którego czele miałby stanąć Piotr Gliński, “jest dyskutowana”.

     

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz