Jak zwiększyć swoje umiejętności obsługi komputera?

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Żyjemy w takich czasach, że każdy wcześniej czy później będzie miał styczność z komputerem. Równolegle z rozwojem możliwości komputerów powstaje coraz więcej zaawansowanego oprogramowania. Ciągle podnoszenie naszych umiejętności staje się koniecznością.

Jeżeli pracujesz z komputerem, może zdarzyć się tak, że Twój szef wymieni całe oprogramowanie w firmie w nadziei, że przyniesie to dodatkowe dochody. W rezultacie będziesz musiał w szybkim czasie przystosować się do nowych warunków pracy.

Czy musisz wiedzieć wszystko o danym oprogramowaniu? Odpowiedź brzmi nie. Nie musisz stać się komputerowym ekspertem. Opanuj tylko te umiejętności, które pozwolą Ci wykonywać swoje obowiązki jak najbardziej efektywnie. Oto kilka rad jak uzyskać te podstawy.

– Czytaj pomoc. Sposób banalny, ale bardzo skuteczny, niestety rzadko stosowany. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi tematami pomocy. Kiedy później natrafisz na jakiś problem w czasie użytkowania programu, natychmiast pomyślisz “Gdzieś o tym czytałem” i natychmiast odnajdziesz właściwe miejsce w instrukcji by doczytać szczegóły.

– Czytaj specjalistyczne książki i czasopisma. Możesz je kupić w większości księgarń, także tych internetowych. Publikacje te pisane są przez przez ekspertów w swojej dziedzinie. Artykuły są w większości ilustrowane screenshootami a każda funkcja jest dokładnie opisana i poparta przykładami.

– Zapisz się na kurs ECDL. Kursy zwiększające umiejętności komputerowe są często organizowane przez urzędy pracy lub szkoły prywatne. Koszt takiego szkolenia nie jest zbyt duży, jeśli jednak nie możesz chodzić na tradycyjne wykłady, możesz przygotować się do egzaminu ECDL samemu.

– Kursy interaktywne. Do niektórych popularnych programów wydawane są kursy w formie prezentacji multimedialnych, lub innego programu prowadzącego nas krok po kroku po wszystkich funkcjach danego oprogramowania. Ćwicząc w ten sposób, uczysz się szybciej i nie ryzykujesz zniszczenia lub utraty ważnych danych w programie na którym pracujesz.

Nigdy nie jest za późno na zwiększanie swoich kwalifikacji. Wiedzą, którą posiądziesz dzisiaj może pomóc Ci zdobyć jutro lepszą pracę. Ucząc się nowych umiejętności pokazujesz obecnemu lub przyszłemu pracodawcy, że jesteś w stanie przystosować się do każdych warunków.

Zobacz więcej

Newsy

Jarosław Kaczyński o wyborach prezydenckich: “Ostatni termin…”

© screen z transmisji Jarosław Kaczyński Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dzisiejszym oświadczeniu podkreślił, że wybory w Polsce powinny zostać przeprowadzone najpóźniej 28 czerwca 2020 roku. – Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania

Newsy

“Doucz się”. Młynarska ostro do Hołowni

© PAP / Marcin Kmieciński Paulina Młynarska Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie – napisała na Facebooku Paulina Młynarska. Słowa te skierowała do kandydata na prezydenta

Newsy

Śnieg w Tatarach! TOPR ogłasza pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

© Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 26 maja ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W komunikace czytamy, że możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. Prognozowany jest także

Newsy

“Szczyt bezczelności”. Trzaskowski odpowiada Dudzie

© PAP / Piotr Nowak Rafał Trzaskowski Andrzej Duda milczy wtedy, kiedy potrzebny jest silny głos prezydenta w obronie wartości, w obronie instytucji państwa, w obronie interesów obywateli. Zabiera głos, kiedy chce przerzucić odpowiedzialność za

Newsy

Groźna choroba związana z koronawirusem u dzieci. Czym jest PIMS?

© coscaron/Getty Zdjęcie ilustracyjne Naukowcy i lekarze na całym świecie z niepokojem obserwują kolejne przypadki występowania u dzieci zespołu wieloukładowej reakcji zapalnej, określanej w literaturze medycznej skrótem PIMS. Objawy przypominają chorobę Kawasakiego, a dotyczą głównie