Jak zaplanować aktywny wypoczynek nad wodą?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Coraz większym krokiem zbliża się wyczekiwany od ostatnich wakacji urlop i zaczynasz zastanawiać się jak go zaplanować, by w pełni się zregenerować i wrócić do codziennych obowiązków ze zdwojoną siłą? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które – mamy nadzieję – ułatwią Ci to zadanie!

Dlaczego warto zrezygnować z leżenia na plaży przez cały urlop?

Na początek parę słów o tym, dlaczego warto zrezygnować z monotematycznych, leżakowych wakacji i zaaranżować przynajmniej kilka wycieczek, po okolicy, do której planujecie się udać. Zacznijmy od tego, że myśląc o nadchodzącym urlopie często mamy dwa cele. Przede wszystkim chcemy w końcu się wyspać oraz chcemy odpocząć na cały kolejny rok. Problem w tym, że wybierając się na 7 czy 10-dniowe wakacje i spędzając na leżaku ¾ tego czasu, wrócimy bardziej zmęczeni niż po jednym z większych maratonów w pracy! Okazuje się, że aktywność ruchowa o wiele bardziej sprzyja regeneracji organizmu, niż całkowite lenistwo ograniczające się do jednej aktywności – stania w kolejce po kolejne lody. Wybierz jednak mało obciążającą aktywność – odpowiednią do możliwości, a szybko i efektywnie naładujesz baterię oraz przekonasz się, że to prawda.

Jak urozmaicić wypoczynek nad jeziorem?

Jeśli razem z rodziną lub znajomymi wybierasz się na urlop w domkach lub namiotach nad jeziorem, to wiedz, że jest to świetna okazja, aby wspólnie i aktywnie spędzić wolny czas. Przekonaj bliskich do wspólnej gry w siatkówkę lub piłkę nożną, a jeśli wolicie spędzać czas w wodzie, to poza pływaniem i zabawami z piłką, możecie poszukać rowerków wodnych i kajaków do wynajęcia. Połączcie aktywności z opalaniem, a wieczorem urządźcie grilla, który nie odłoży się na boczkach tak łatwo, jakby miało to miejsce bez zaplanowanego ruchu. Po tak spędzonym tygodniu, a nawet weekendzie wrócicie z naładowanymi do pełna bateriami.

Wakacje nad morzem to nie tylko plaża!

Jeszcze pół roku temu planowałeś urlop nad Morzem Śródziemnym, gdzie poza odpoczynkiem na plaży zamierzałeś zwiedzać i poznawać kulturę innych krajów, ale teraz zdecydowałeś się na wakacje w Polsce i obawiasz się, że ograniczą się do leżakowania, bo polską kulturę znasz od urodzenia? Po części masz rację, ale zapominasz o tym, że nad polskim morzem, pomimo znajomości kultury i zwyczajów, jest wiele pięknych miast i pomników przyrody wartych zobaczenia. Możesz zorganizować wycieczkę rowerową lub pieszą po okolicy, jogging na plaży o wschodzie lub zachodzie słońca, czy standardowo gry i zabawy na plaży i w wodzie. Możliwości jest wiele, wystarczy odrobina kreatywności i chęć do tworzenia nowych wspomnień, nie tylko tych związanych z leżakowaniem.

Zaplanuj ruch wcześniej

Na nic nie zdadzą się nasze plany, jeśli nie będziemy przygotowani na ich realizację. Warto więc przemyśleć przed wyjazdem, co zamierzacie robić i zabrać odpowiednie rzeczy. Podstawą będą wygodna odzież i obuwie sportowe. Jeśli zauważyłeś braki w tym obszarze, czym prędzej wybierz się na zakupy. Postaw na ubrania termoaktywne i buty adidas męskie. Poza tym zadbaj o swoich najbliższych i sprawdź, czy niczego im nie brakuje. Weź pod uwagę również fakt, że jeśli macie małe dziecko, wypożyczenie dla niego roweru może być kłopotliwe, dlatego lepiej wziąć swój. Jeśli maluch nie jeździ sam, koniecznie weźcie koszyczek. Nie zapomnijcie też o piłce, paletkach czy zestawu do zabawy w piachu, a z pewnością uda Wam się wymyślić przynajmniej kilka aktywnych zabaw dla całej ekipy.

Zostaw komentarz