Jak wytresować owczarka niemieckiego od początku?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Przyprowadziłeś do domu nowego owczarka niemieckiego, a więź tworzy się od momentu spojrzenia w te duże, piękne, brązowe oczy. Szczenięta są urocze, delikatne i lojalne, ale wymagają dużej ilości wskazówek i struktury w ramach rodziny. Szkolenie szczeniaka owczarka niemieckiego wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania – a szkolenie jest niezbędne, aby zapewnić mu dobrą kondycję.

Szkolenie szczeniaka owczarka niemieckiego powinno rozpocząć się od momentu, gdy wejdzie on do Twojego domu. Szczeniak musi natychmiast dowiedzieć się, że to Ty jesteś przywódcą stada i że istnieją pewne zasady dotyczące domu. Owczarki niemieckie są niezwykle lojalnymi, silnymi psami, ale bez struktury i wyszkolenia, zwierzę może stać się agresywne. Aby pomóc Ci w szkoleniu szczeniąt, wymyśliliśmy pięć kroków, które pomogą Ci w treningu Twojego futrzastego przyjaciela:

Zdobądźcie podstawowe zasady łamania domów
Wskazówki dotyczące zapamiętywania, kiedy łamiesz swój GSD
Zacznij od podstawowego posłuszeństwa
Nauczanie ważnych poleceń
Jeśli wszystko inne się nie uda, poszukaj profesjonalisty
1. Załatwimy to, co najważniejsze.
Zanim zaczniesz sprzątać szczeniaka, powinieneś się upewnić, że posiadasz niezbędne rzeczy do treningu psa – znacznie ułatwi to trening szczeniaka! Oto lista niektórych elementów niezbędnych do prawidłowego treningu:

Budka do włamania (nieco większa od szczeniaka)
Podkładki do siania, umieszczone w pobliżu drzwi wyjściowych
Klikacz do treningu posłuszeństwa
Mnóstwo małych smakołyków szkoleniowych
2. Wskazówki dotyczące zapamiętywania, kiedy Housebreaking Your GSD
Jeśli chodzi o szczenięta domowe, niektóre rasy uczą się szybciej niż inne. Owczarek niemiecki jest wyjątkowo mądry i chętny do zadowolenia. Weź pod uwagę te wskazówki szkoleniowe podczas tego procesu:

Trzymaj swojego szczeniaka na ścisłym planie karmienia
Wdrożenie regularnego pułku na świeżym powietrzu, jak pierwsza rzecz rano, co 30 minut do godziny w ciągu dnia, zaraz po posiłkach i drzemkach, a ostatnia rzecz każdego wieczoru.
Skieruj swojego pupila w określone miejsce za każdym razem, gdy wychodzi z tobą na obserwację, abyś mógł dać mu wiele pochwał i poczęstunku za “dobrą robotę”.
Jeśli używasz budki, musi ona być na tyle duża, aby Twój szczeniak mógł stać, kłaść się i obracać, ale nie większa. Psy zazwyczaj nie brudzą sobie miejsca do spania (legowiska), ale nie chcesz zapewnić im wystarczającej ilości miejsca, w którym będą mogły się położyć w kącie obok legowiska.
Trening domowy szczeniaka jest żmudną pracą, wymagającą dużo cierpliwości i wytrwałości, przynoszącą ogromne korzyści Tobie, Twojemu pupilowi i rodzinie. Jeśli chcesz nauczyć się, jak w krótkim czasie przeszkolić swojego pupila, oto lektura do rozważenia: Trening szczeniaków: Ostateczny Przewodnik jak złamać szczeniaka w ciągu zaledwie 7 dni.

3. Zacznij od Podstawowego Posłuszeństwa
Podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa powinno być prowadzone w sposób rozsądny, pewny siebie, wymagający dużej cierpliwości i konsekwencji z Państwa strony. W przypadku młodego szczeniaka, sesje treningowe powinny być ograniczone do pięciu do dziesięciu minut, jednocześnie wykonując jedną podstawową komendę. W przeciwnym razie dłuższe i trudniejsze sesje będą prowadzić jedynie do niepowodzeń i frustracji dla Ciebie i Twojego szczeniaka. Oto kilka wskazówek, które pomogą w łamaniu domów:

Użyj przysmaków żywieniowych i mnóstwo pochwał, by wzmocnić komendy.
Nigdy nie okazuj szczeniakowi stresu i frustracji z powodu nieudanych prób posłuszeństwa, ponieważ doprowadzi to tylko do agresywnej reakcji.
Upewnij się, że Twój szczeniak jest na wygodnej smyczy, a przed sesjami treningowymi masz do dyspozycji klipsownicę i smakołyki. Możesz również wybrać nagrody za zabawki, ale rozważ tę opcję, gdy zbliżasz się do końca treningu, ponieważ w obliczu ulubionej zabawki może być trudno przekierować szczeniaka do wykonywania poleceń.
Połącz komendę werbalną z gestem dłoni, aby wzmocnić prezentowaną akcję, a następnie kliknij, pochwal, metodą przysmaku żywieniowego po osiągnięciu sukcesu.
4. Uczyć ważnych poleceń
Nauczenie psa słów takich jak “nie” lub “stop” pomoże mu zrozumieć, kiedy robi coś niestosownego w domu lub w otoczeniu innych ludzi i zwierząt domowych. Szczenięta zazwyczaj łatwo się ekscytują i mają dużo energii, dlatego ważne jest, aby uczyły się dobrych manier i dyscypliny na wczesnym etapie życia.

Inne ważne polecenia, których należy nauczać na początku to: usiądź, zostań i połóż się (połóż się). Nauczając psa tych słów, pamiętaj, aby używać jednego polecenia na raz, np. “siadaj”, aż szczeniak wykona to zadanie. Trzymaj się smyczy, powiedz “siadaj”, a kiedy pies usiądzie, natychmiast użyj klikera, wygłoś wiele pochwał (powiedz “dobry chłopiec/dziewczynka”) i smakołyk – wszystko w tej kolejności.

5. Jeśli All Else Fails, Szukaj Profesjonalisty
W razie potrzeby można zajrzeć na profesjonalne zajęcia szkoleniowe dla GSD poprzez lokalne zajęcia w pobliżu. Możesz skontaktować się ze Stowarzyszeniem Profesjonalnych Trenerów Psów, aby zlokalizować w pobliżu swojego miejsca zamieszkania akredytowanego trenera psów lub rozważyć skontaktowanie się z lokalnymi dzielnicami parków i kolegiówkami środowiskowymi w celu odbycia zajęć w Twojej okolicy. Zręczność opłaci się, gdy Twój owczarek niemiecki będzie w pełni wyszkolony, dobrze wychowany i prowadzący harmonijne życie jako Twój wierny towarzysz i futrzasty najlepszy przyjaciel.

 

zobacz również inne porady na cityon.pl

 

Zostaw komentarz