Jak sfrustrowana księżna uciekła z dworu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Księżna Meghan © Zuma Press Księżna Meghan

19 maja mija 2. rocznica ślubu księcia Harry’ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle. Zanim Meghan została księżną, znano ją jako seksowną aktorkę i bezkompromisową feministkę, która nie pozwalała wchodzić sobie w drogę. Zaledwie cztery miesiące po ślubie z księciem Harrym, Meghan zaczęła ubolewać, że straciła kontrolę nad własnym życiem. Najpierw skłóciła się z resztą rodziny królewskiej, później wraz z Harrym ustąpiła ze swoich obowiązków, by wyprowadzić się do Ameryki. Jak wyglądała jej historia w pałacu?

Kiedy 19 maja 2018 roku wraz z ukochanym księciem Harrym, stanęła na ślubnym kobiercu w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, nie zakładała, że jej życie zmieni się aż tak bardzo. Choć od razu spekulowano, że amerykańska aktorka, działaczka feministyczna i rozwódka będzie miała kłopot z odnalezieniem się na dworze, księżna Meghan była pewna, ze sobie poradzi. Ale choć kocha księcia Harry’ego, to sztywne zasady panujące w rodzinie królewskiej doprowadziły ją na skraj załamania. Na początku tego roku wraz z Harrym zrzekła się swoich obowiązków. Para wyprowadziła się za ocean.

– Jestem dumna, że jestem kobietą i feministką. A dzisiaj, jestem niezwykle dumna, że tu stoję – grzmiała Meghan podczas swojego przemówienia na międzynarodowym kongresie kobiet w 2015 roku. Gdy książę Harry był dla niej jeszcze obcym człowiekiem, Meghan chętnie rozbierała się przed kamerami, w serialu „W garniturach” pozwoliła na pikantne sceny seksu, przy każdej okazji podkreślała, że wyłącznie ona decyduje o swoim wyglądzie oraz o tym co dzieje się w jej życiu. W 2011 wyszła za amerykańskiego reżysera Trevora Engelsona. Rozwiodła się z nim po dwóch latach małżeństwa. Ale kiedy w 2016 roku zakochała się niemal od pierwszego wejrzenia w księciu Harrym, uznała, że dla miłości jest w stanie zrezygnować ze swoich dotychczasowych przyzwyczajeń, aktorskiej kariery czy deklarowania swoich politycznych upodobań.

Cztery miesiące po ślubie okazało się jednak, że dworska etykieta była dla Meghan za trudna. Już podczas pierwszych oficjalnych wyjść świeżo upieczona księżna zaliczała wpadkę za wpadką. Zbyt odkryte ramiona, pognieciona sukienka, rozpięta koszula odsłaniająca bieliznę – Meghan długo nie mogła się nauczyć, że jej strój i dosłownie, i w przenośni powinien być dopięty na ostatni guzik. W lipcu 2018 r. żona księcia Harry’ego złamała również panującą na brytyjskim dworze zasadę neutralności politycznej podczas oficjalnej wizyty w Irlandii. Księżna w rozmowie z senator Catherine Noone podobno przedstawiła swoje zdanie na temat wyniku referendum w sprawie aborcji. Sytuacji księżnej Sussex nie poprawił fakt, że już kilka miesięcy po ślubie uwikłała się w serię rodzinnych skandali. Jej ojciec Thomas Markle regularnie udzielał wywiadów oczerniających córkę i rodzinę królewską. Choć Meghan nie odnosiła się publicznie do słów swojego ojca, bardzo z tego powodu cierpiała. Frustrację i smutek wyładowywała na swoich podwładnych. 

W maju 2019 roku Meghan i Harry zostali rodzicami. Nie nadali swojemu synowi Archiemu książęcego tytułu. Ale i to nie poprawiło humoru Meghan. Wchodziła w konflikty z księciem Williamem i księżną Kate. Miała udobruchać ją przeprowadzka do luksusowej posiadłości w Windsorze. Nie udobruchała. W styczniu tego roku, Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia książęcych obowiązków i wycofują się z rodziny królewskiej. Oznajmili również, że będą dzielić swoje życie pomiędzy Londyn, a Amerykę Północną. Następnie niemal natychmiast wyemigrowali za ocean. Krótko pomieszkali w kanadyjskim Vancouver, by zdecydować o przeprowadzce do Los Angeles. Tam Meghan ma ponoć znów zacząć odnajdywać się w wielkim świecie Hollywood. Tylko dwa lata, a tyle zmian… 

Tak wyglądał ślub Harry’ego i Meghan

Ujawnił wstydliwy sekret Meghan. Zakazała mu tego robić

Tu chcą zamieszkać Meghan i Harry. Cena zwala z nóg

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Katarzyna Bosacka: Powinniśmy jeść głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są zdrowe i niedrogie

  Katarzyna Bosacka: Powinniśmy jeść głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są zdrowe i niedrogie

  Dziennikarka tłumaczy, że zdrowa dieta wcale nie musi być droga. Aby jadłospis był bogaty w składniki odżywcze, należy przede wszystkim jeść dużo warzyw i owoców, ponieważ zawierają one niezbędne witaminy i minerały. Zdaniem Katarzyny Bosackiej wprowadzenie podatku od niezdrowej żywności miałoby zarówno dobre, jak i złe strony. Dlatego nie jest ona ani przeciwnikiem tego pomysłu, ani nie popiera go.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle
 • Trzy czwarte Polek odczuwa presję, by zawsze wyglądać dobrze. Jedynie połowa uważa się za piękne

  Trzy czwarte Polek odczuwa presję, by zawsze wyglądać dobrze. Jedynie połowa uważa się za piękne

  60 proc. kobiet na świecie uważa się za atrakcyjne. Liczba pań zadowolonych ze swojego wyglądu spadła w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 5 proc. Ankietowane, pochodzące z 12 państw, w tym z Polski, uzależniają piękno głównie od stanu zdrowia i samopoczucia. Coraz więcej kobiet chce mieć świadomość sygnałów, jakie wysyła im organizm.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle
 • Magda Gessler: Jestem przerażona, że prawie 300 restauracji z „Kuchennych rewolucji” nie przetrwa w tym kryzysie. Zachęcam, żeby ludzie zamawiali u nich jedzenie

  Magda Gessler: Jestem przerażona, że prawie 300 restauracji z „Kuchennych rewolucji” nie przetrwa w tym kryzysie. Zachęcam, żeby ludzie zamawiali u nich jedzenie

  Słynna restauratorka drży o dalsze losy lokali, w których przeprowadziła rewolucje, bo obawia się, że ze względu na pandemię koronawirusa mogą one nie przetrwać. Jej zdaniem w najgorszej sytuacji są restauracje w mniejszych miejscowościach, które do tej pory zarabiały przede wszystkim na turystach. Teraz jedyny ratunek we wspólnych działaniach lokalnej społeczności. Gwiazda TVN zachęca więc, by okoliczni mieszkańcy zamawiali produkty lub gotowe dania właśnie z tych sprawdzonych punktów.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz