II dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie – oglądaj

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Szczyt ma być neutralną przestrzenią do dyskusji ponad podziałami dla wielu środowisk, aby mogły wspólnie wypracować stanowiska oraz rekomendacje do raportu końcowego, które pozwolą razem zadbać o środowisko naturalne – zapewniają organizatorzy. 

Odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

W sumie organizatorzy zaplanowali 11 debat tematycznych. 

Transmisja z II dnia szczytu.

[embedded content]

W trakcie trzech dni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbędzie się 11 debat tematycznych, szereg wystąpień i prelekcji branżowych oraz trzy loże prasowe, podczas których dziennikarze będą komentować i podsumowywać wnioski, które paneliści wypracowali w trakcie dyskusji.

Ziemia, ogień, powietrze, woda

Podczas szczytu poruszane będą zagadnienia związane z czterema żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem i wodą. Wśród prelegentów pojawią się premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister klimatu Michał Kurtyka,  i Kamil Wyszkowski z UN Global Compact.

Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. “Miks energetyczny Polski: między węglem, gazem, OZE”, “Trudne porządki na śmieciowym rynku”, Spaliny, komunikacja miejska, transport i paliwa przyszłości”, “Walka ze smogiem – jak zmodernizować polskie budownictwo i zawalczyć ubóstwo energetyczne” i inne.

Odbędzie się także dyskusja “Człowiek i świat po kryzysie”.

Tak wyglądał I dzień szczytu.

[embedded content]

Oglądaj szczyt klimatyczny online

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR oglądać będzie można online w dniach 22-24 czerwca w formie otwartej i bezpłatnej transmisji video.

Sygnał będzie nadawany ze studia zbudowanego w centrum biznesowym, gdzie spotkają się paneliści, prelegenci i media.

Internauci będą mogli oglądać relacje z debat i wywiadów m.in. w polsatnews.pl i Polsat News. Transmisje dostępne będą także na stronie www.togetair.eu.

Tam także można zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Rozmowy pod patronatem premiera

Organizatorami Szczytu Klimatycznego TOGETAIR są Fundacja Czyste Powietrze, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski i Fundacja Pozytywnych Idei. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

Pełna lista partnerów szczytu dostępna jest na stronie www.togetair.eu.

WIDEO – zobacz zwiastun: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca 2020

  

ml/red/

Źródło:

Zostaw komentarz