Hiszpania: Sprzeczne dane na temat liczby zgonów z powodu COVID-19

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

zdjęcie ilustracyjne © PAP/EPA / Angel Medina G. zdjęcie ilustracyjne

Rząd Hiszpanii poinformował w sobotę, że w ciągu ostatniej doby w kraju na Covid-19 zmarła jedna osoba. Tymczasem z danych opublikowanych tylko przez trzy regiony wynika, że odnotowano tam co najmniej 25 zgonów.

Według ministerstwa zdrowia dotychczas w kraju zanotowano 241 310 infekcji koronawirusem. W piątek resort szacował tę liczbę na 240 978, o oznacza dobowy wzrost o 332 zakażenia.

Wraz z jednym zgonem odnotowanym według resortu w ciągu ostatniej doby łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wynosi 27 135.

Z opublikowanych do sobotniego wieczora danych służb medycznych trzech hiszpańskich wspólnot autonomicznych wynika jednak, że w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło co najmniej 25 pacjentów. W Katalonii od piątku zanotowano 17 nowych zgonów, w Kraju Basków – siedem, zaś w Asturii jeden.

Z kolei w Portugalii w sobotę późnym popołudniem resort zdrowia zorganizował wprawdzie konferencję prasową, ale nie podał aktualnej liczby zgonów oraz infekcji. Jak wyjaśniła minister zdrowia Marta Temido, błąd systemu komputerowego uniemożliwił służbom medycznym Portugalii aktualizację danych.

W piątek po południu liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Portugalii szacowana była przez resort zdrowia na 1465, zaś liczba zakażeń na 33 969.

Zostaw komentarz