Hiszpania – kierunek na wakacje 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Hiszpania znajduje się na powierzchni 5/6 Półwyspu Iberyjskiego, należą do niej również archipelagi położone na Morzu Śródziemnym , Atlantyku (Wyspy Kanaryjskie) a także miasta Melilla i Ceuta na marokańskim brzegu Afryki. Jest krajem górzystym. Centralna część Półwyspu zajmuje pochylona ku oceanowi płyta Kastyjska, zniszczona erozją, poprzecinana korytami rzek. Na jej obrzeżach i przez centralną jej część przebiega 12 pasm górskich.

Położenie Hiszpanii również nie jest tu bez znaczenia. Obszar wybrzeża na wschodzie i południu kraju przejawia cechy klimatu śródziemnego z wpływem klimatu morskiego, im bardziej na południe tym bardziej gorący klimat.

Hiszpania z klimatem raczej suchym, z gorącym latem i łagodną zimą, stale przyciąga amatorów plażowania i spędzania urlopu na gorących plażach. Jeden z najcieplejszych klimatów na kontynencie sprzyja masowej turystyce, która stanowi jeden z filarów gospodarki Hiszpanii, przynoszących dochody na poziomie ponad 50 mld euro. Liczba turystów zagranicznych odwiedzających Hiszpanię wyniosła prawie 75 mln, którzy wypoczywali głównie na wybrzeżu śródziemnomorskim.

Hiszpania swój niewątpliwy sukces turystyczny odniosła za sprawą wielu powodów, np przyczynił się do tego łaskawy klimat, od chłodnego i często deszczowego na północnym zachodzie, aż po suchy i gorący na połaciach Andaluzji. Sukces Hiszpanii i wciąż zwiększające się zainteresowanie tak urokliwym krajem stało się inspiracją do powstania elektronicznego przewodnika dla turystów organizujących swoje wakacje w Hiszpanii.

Sporą popularnością cieszą się Wyspy Kanaryjskie oferujące subtropikalną roślinnością oraz interesującymi wybuchami wulkanicznymi. W opisywanym przewodniku sporo miejsca zajmują opisy najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast położonych wzdłuż wybrzeża. Opisane zostały faktyczne koszty pobytu i dojazdu w hiszpańskich kurortach. Ożywiony ruch turystyczny spowodował, że lotniska w Las Palmas i na Majorce są jednymi z największych lotnisk Europy, by zminimalizować stres, zamieszanie oraz ścisku na lotniskach, polecamy przed wyjazdem zaznajomić się z forum o Hiszpanii, gdzie bogato przedstawione są możliwe scenariusze występujące w trakcie wakacji.

Zostaw komentarz