Gowin: Po odejściu z rządu zacząłem otrzymywać groźby

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jarosław Gowin, Porozumienie © PAP / Łukasz Gągulski Jarosław Gowin, Porozumienie

Po tym, jak ustąpiłem ze stanowiska wicepremiera zacząłem otrzymywać groźby. Wszystko wskazuje na to, że pochodzą one od osób, które mają za sobą epizody przestępcze – powiedział w TVP1 Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

Przypomnijmy, że Jarosław Gowin zrezygnował z funkcji wicepremiera oraz ministra nauki i odszedł z rządu, ponieważ nie godził się na organizację wyborów prezydenckich w dniu 10 maja.

Porozumienie, które jest koalicjantem PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy, proponowało przedłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, ale już bez możliwości reelekcji w 2022 roku. Ta propozycja wymagała zmiany konstytucji i nie uzyskała aprobaty opozycji.

– Po tym, jak ustąpiłem ze stanowiska wicepremiera zacząłem otrzymywać groźby. Ponieważ w tej sprawie toczy się postępowanie, to pozwoli pan redaktor, że nie będę tego wątku rozwijał – powiedział Gowin w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w programie “Kwadrans polityczny”.

Zdaniem lidera Porozumienia “każdy polityk, a już zwłaszcza przedstawiciel rządu (…) musi kierować się interesem swojej ojczyzny, swojego kraju”. – Takie zadanie sobie postawiłem i dotrzymałem słowa – stwierdził.

Dopytywany, czy groźby pod jego adresem są kierowane przez zwykłych wyborców czy może przez polityków, Gowin odparł: – W tym przypadku wszystko wskazuje na to, że te groźby pochodzą od osób, które mają za sobą jakieś epizody przestępcze.

Zostaw komentarz