Gorące źródła i baseny na nowo otwarte. „Duży ruch turystyczny dopiero przed nami”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Duży ruch turystyczny dopiero przed nami – w okolicach Bożego Ciała i długiego weekendu – mówi Dominika, przedstawicielka Aqua Parku w Zakopanem.

Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów z dnia 29 maja na basenach nie może się jednoczasowo znaleźć więcej osób niż 50 procent maksymalnego obłożenia obiektu, w tym nie więcej niż 150 osób. Z tego też powodu nie wszystkie placówki, a zwłaszcza te większe obiekty nie otworzyły się w minioną sobotę, ponieważ uruchamianie dużej infrastruktury nie byłoby zwyczajnie opłacalne.

Jednakże 5 czerwca rada ministrów niespodziewanie wprowadziła zmiany do rozporządzenia (obowiązujące od 6 czerwca). Dlatego obiekty albo w ogóle nie wiedziały o wprowadzonych zmianach, albo nie zdążyły się do nich przystosować.

Nowe zmiany znoszą m.in. limit 150 osób. Teraz na basenach i w aquaparkach obowiązuje jedynie limit osób wynoszący nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, a z jednego toru basenowego może korzystać do czterech osób.

Duży ruch przed nami

Termy, aquaparki i baseny zostały zamknięte w połowie marca. Umożliwiono im otwarcie dopiero 6 czerwca. – Otworzyliśmy się chwilę po północy z piątku na sobotę. Chcieliśmy to zrobić jako pierwsi w Polsce – mówi Dominika, przedstawicielka Aqua Parku w Zakopanem.

W obiektach basenowych zaleca się m.in. zachowanie 2-metrowego odstępu od innych użytkowników, dezynfekcję dłoni, zmianę obuwia przed bramką, płatności bezdotykowe, zakrywanie ust i nosa czy mycie ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. – Zalecamy noszenie maseczek, aż do momentu przebrania się w szatni – dodaje Dominika.

Aqua Park w Zakopanem był przekonany, że może wpuścić do obiektu jedynie 150 osób. – Były momenty, kiedy osiągnęliśmy tę maksymalną liczbę osób w ubiegły weekend, aczkolwiek piękna pogoda sprawiła, że spora część naszych klientów zapewne zdecydowała się na wyjście w góry.

– Duży ruch turystyczny dopiero przed nami – w okolicach Bożego Ciała i długiego weekendu – dodaje przedstawicielka aquaparku.

Które termy są otwarte?

– WHO i CDC zgodnie podkreślają, że woda poddawana uzdatnianiu i dezynfekcji wykorzystywana w basenach kąpielowych nie zwiększa ryzyka zachorowań, oraz nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości i właśnie taka woda wypełnia nasze niecki – informują przedstawiciele termów Bania w Białce Tatrzańskiej. Obiekt jest już otwarty.

Chochołowskie termy funkcjonują od soboty z wyłączeniem beczek siarkowych i łaźni parowych. Termy w Bukowinie Tatrzańskiej również od soboty zapraszają do kąpieli.

Zamknięte do 19 czerwca pozostają Termy Szaflary oraz Gorący Potok (termin wznowienia działalności poznamy wkrótce). Natomiast park wodny przy ul. Dobrego Pasterza w Krakowie pozostaje nieczynny do 10 czerwca.

Źródło:

Zostaw komentarz