Google: Zagraniczni hakerzy chcieli wpłynąć na kampanie Trumpa i Bidena

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Dostarczane przez dobreprogramy.pl Chińscy hakerzy z państwowym zapleczem obrali sobie za cel skrzynki mailowe ludzi działających przy kampanii prezydenckiej kandydata Demokratów Joe Bidena – poinformował lider grupy ds. bezpieczeństwa w Google. Stwierdził też, że irańscy hakerzy zaatakowali konta należące do działaczy na rzecz kampanii Trumpa.

Informacja została podana na Twitterze przez Shane’a Huntleya, szefa Grupy ds. Analizowania Zagrożeń Google’a.

To nie pierwsze takie zdarzenie

Irańskie próby włamania się do skrzynek mailowych pracowników kampanii Trumpa zanotowano już w zeszłym roku. Wtedy to Microsoft Corp (MSFT.O) ogłosił, że grupa nazywana Charming Kitten próbowała włamać się do kont należących do działaczy kampanii jednego z kandydatów, ale nie określiła, której konkretnie. Inne źródła podały, że chodziło o kampanię Trumpa.

Również w tym roku firma zajmująca się analizowaniem zagrożeń cybernetycznych – Area 1 Security – poinformowała, że rosyjscy hakerzy obrali sobie za cel spółki związane z ukraińską firmą gazowniczą, w której zarządzie zasiadał kiedyś syn Bidena.

Google odmówił podania szczegółów wykraczających poza tweety Huntleya

– Wysłaliśmy użytkownikom, którzy byli celem hakerów, nasze standardowe ostrzeżenie o atakach wspieranych przez rządy i przekazaliśmy te informacje do federalnych organów ścigania – powiedział przedstawiciel Google’a.

Czytaj też: Trump strollowany na całego. Niespotykana dotąd sztuczka

Zostaw komentarz