GKS Tychy wybrał nowego trenera. Zmiana dopiero po sezonie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak informuje portal “WP SportoweFakty“, Artur Derbin znalazł już nowego pracodawcę. Były trener GKS-u Bełchatów związał się dwuletnią umową z GKS-em Tychy, jednak przejmie drużynę Fortuna 1. Ligi dopiero od następnego sezonu. Opóźnienie zajęcia nowego stanowiska jest spowodowane przepisami PZPN.

Zobacz wideo Zawodnicy będą mniej zarabiać? “W Polsce wielu piłkarzy ma eldorado”

Artur Derbin znalazł nowy klub, pozostaje w Fortuna 1. Lidze

Przepisy ograniczające możliwość prowadzenia w trakcie jednej rundy dwóch klubów z tej samej klasy rozgrywkowej są zapisane w nowelizacji art. 9 ust. 1 Komunikatu Zarządu PZPN IV/2017 z 20 kwietnia 2017 roku. Dlatego trener Artur Derbin będzie mógł zająć miejsce na ławce trenerskiej dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Kontrakt Artura Derbina z GKS-em Bełchatów został rozwiązany za porozumieniem stron na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Klub z Bełchatowa od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. Zdaniem trenera sytuacja klubu nie polepsza się od 2018 roku. 

Tymczasowym szkoleniowcem GKS-u Tychy został Ryszard Komornicki, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora sportowego. Stanowisko trenera zajął na początku marca, po odejściu z GKS-u Tychy Ryszarda Tarasiewicza. 

Aktualnie GKS Tychy z dorobkiem 32 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli. Kibiców i władze klubu niepokoi seria niepowodzeń. W ostatnich pięciu meczach zespół przegrał trzy spotkania i dwa zremisował. W następnej kolejce GKS Tychy zagra 14 czerwca ze Stalą Mielec, która zajmuje 3. miejsce i stara się o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.  

Zostaw komentarz