Gdzie leżą serialowe Wilkowyje? Serial “Ranczo” kręcono w pięknym miejscu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zdjęcie Gdzie leżą serialowe Wilkowyje? Serial "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu! © Wojciech TRACZYK/East News Zdjęcie Gdzie leżą serialowe Wilkowyje? Serial “Ranczo” kręcono w pięknym miejscu!

Jeżeli jesteście fanami serialu “Ranczo”, mamy coś specjalnie dla was. Zobaczcie, gdzie leżą serialowe Wilkowyje! To miejsce warto odwiedzić.

Serial “Ranczo”, który emitowany był na TVP, to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych polskich produkcji. Fikcyjne postaci, które się tutaj pojawiły, ale też miejsca, jakie można było oglądać w serialu, stały się kultowe.

Większość z nas kojarzy Kusego, Lucy i malowniczą miejscowość Wilkowyje. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie się ona znajduje? W rolę tego fikcyjnego miejsca “wcieliło” się położone w województwie mazowieckim miasto Jeruzal. Zobaczcie, dlaczego warto je odwiedzić.

Zobacz także:

Już wiadomo, co zastąpi serial “Rodzinka.pl”?! Okazuje się, że Gąsiewska pozostanie na ekranie

Powstanie “Kogel Mogel 4”! Ilona Łepkowska już napisała scenariusz

“Ranczo”: gdzie leżą serialowe Wilkowyje

Fabuła serialu “Ranczo” rozgrywa się w malowniczej wsi Wilkowyje położonej na Lubelszczyźnie. W rzeczywistości jednak nie znajdziemy na mapie Polski miejsca o takiej nazwie. Wszystko dlatego, że fikcyjne Wilkowyje to tak naprawdę piękna miejscowość Jeruzal, która znajduje się w województwie mazowieckim! To właśnie tutaj stoi sklep Krysi, pod którym przesiadywali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz.

W Jeruzalu znajduje się też serialowy drewniany kościół, w którym nagrano m.in. scenę ślubu Kusego i Lucy. W rzeczywistości jest to kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, który powstał w XVIII wieku.

Zastanawiacie się pewnie jeszcze, gdzie kręcono sceny, w których widać przepiękny dworek należący do Lucy. Jest to tak naprawdę XVIII-wieczny dwór, który w czasie II wojny światowej służył za schronienie żołnierzom Armii Krajowej. Znajduje się one we wsi Sokule niedaleko Żyrardowa.

<img alt="Fotografia:Eastnews" height="373" src="https://www.newsmaniac.sldc.pl/wp-content/uploads/2020/05/gdzie-leza-serialowe-wilkowyje-serial-ranczo-krecono-w-pieknym-miejscu-1.jpg" title="Fotografia:Eastnews – Dostarczane przez Chillizet.pl” width=”624″>

Fotografia:Eastnews

© Dostarczane przez Chillizet.pl

Zostaw komentarz