Frezowanie i obróbka cnc na meblach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zacznijmy od tego, że żadna firma meblarska nie mogłaby obejść się bez odpowiedniej infrastruktury technicznej dzięki której wykonywana jest na jej zasobach drewna i produktach gotowych frezowanie 3d skrawaniem.

Jest to bowiem najważniejszy proces biorący najważniejszy udział w procesach sprzedaży produktów już wytworzonych i znajdujących się w magazynach gdzie oczekuje na odbiór klientów – salony i sklepy meblowe, współpracujące z firmą produkującą meble na zamówienie.

Oczywiście nie bez znaczenia będzie tutaj również fakt, że obróbka skrawaniem to proces, który będzie znajdował swoje zastosowanie w produkcji innych akcesoriów meblarskich, wykonanych głównie ze stali, która również wymaga odpowiedniego procesu technologicznego, którego zadaniem będzie nadanie konkretnemu elementowi określonego we wcześniej wykonanym projekcie kształtu.

Konieczny będzie tutaj jednak jeszcze jeden proces a mianowicie obróbka skrawaniem. Jego celem będzie również usunięcie niedoskonałości jakie powstają na materiale w procesie jego obróbki a więc w przypadku drewna będzie to chociażby usunięcie z faktury drewna sęków wpływających na pogorszenie jego właściwości.

Warto również na sprawę spojrzeć z punktu widzenia klienta. Chociaż oczywiście wiele osób ceni proste kształty i surowe wzornictwo to jednak sporą grupę również przyciągają właśnie artystyczne frezy na blatach czy na frontach. Cenią również elementy w trójwymiarze jeśli jest możliwość takie umieścić. To nadaje jeszcze większej wartości danemu produktowi.

Zostaw komentarz