Fręch odpadła z kwalifikacji do French Open. Argentynka nie dała jej żadnych szans

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dla Fręch od początku meczu nic nie szło po jej myśli. Przegrała drugiego i trzeciego gema serwisowego pierwszego seta, nie broniąc nawet jednego break pointa dla rywalki, co sprawiło, że przegrała partię 2:6.

Fręch z porażką w kwalifikacjach French Open. Czwórka Polaków zagra w turnieju

Pierwsze gemy drugiej części spotkania mogły napawać nieco większym optymizmem. Przy stanie 1:1 Podoroska miała już trzy break pointy w trzecim gemie, ale Polka się wybroniła i ostatecznie wyszła na prowadzenie 2:1. W kolejnych dwóch gemach przy własnym podaniu przegrywała jednak z Argentynką i zrobiło się 2:5. Przy serwisie rywalki Fręch wygrała tylko jedną wymianę w drugim secie i to w gemie kończącym spotkanie. Podoroska wygrała 6:2 i 2:0 w całym meczu.

W kolejnej rundzie kwalifikacji do French Open Argentynka zagra z Janą Cepelovą ze Słowacji albo Rumunką Jaqueline Adiną Cristian. Porażka Fręch sprawia, że w turnieju głównym zobaczymy czwórkę Polaków – Magdę Linette, która we wtorek odpadła z turnieju WTA w Strasburgu, Igę Świątek, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Nie zagra w nim natomiast Katarzyna Kawa, która miała pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiała wycofać się z turnieju. Początek rywalizacji w niedzielę, 27 września.