Fotowoltaika dotacja w Krakowie. Wnioski tylko do 30 czerwca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jeszcze parę lat temu, gdybyśmy zapytali przypadkowych ludzi na ulicy co tak właściwie oznacza termin fotowoltaika, to prawdopodobnie znaczna część z nich nie wiedziałaby co odpowiedzieć. Dzisiaj temat ten jest już znacznie bardziej znany i coraz więcej osób interesuje się tematyką odnawialnych źródeł energii.

Zaletą instalacji fotowoltaicznejjest to, że:

●     stajesz się niezależny energetycznie,

●     oddajesz do sieci nadwyżki energii i odbierasz kiedy potrzebujesz,

●     instalacja zwraca się średnio już pook. 5 latachużytkowania,

●     instalacja jest niezwykle trwała i może działać nawetponad 30 lat,

●     po 25 latach panele posiadają ponad 80% mocy początkowej,

●     panele są objęte wieloletnią gwarancją.

60% dofinansowania na fotowoltaikę – komu ono przysługuje?

Jeżelimieszkasz w Krakowie i jesteś właścicielem budynków bądź lokali mieszkalnychto jak najbardziej możesz ubiegać się o taką dotację.  Wnioski można składać do 30.06.2020, a środki są ograniczone, także należy się spieszyć ze składaniem wniosków. O tym jakie warunki należy spełnić, aby je uzyskać przeczytasz [TUTAJ]Czy są jeszcze jakieś inne formy dofinansowania?

Naturalnie! Jeżeli planujesz założyć mikroinstalację o mocy od 2 kW do 10 kW, możesz uzyskać na to dotację wynoszącą 5000 złotych z programu Mój Prąd. O tym jak sprawnie uzyskać ją w 5 krokach można znaleźć informację [TUTAJ]

Dotację Mój Prąd można połączyć z ulgą termomodernizacyjną, dzięki której da się uzyskać nawet 10 000 zł zwrotu z podatku dochodowego (rozliczenie w PIT).

Czy banki oferują jakieś korzystne kredyty na zakup fotowoltaiki?

Jeżeli chodzi o formy pożyczki na zakup fotowoltaiki to mogą również skorzystać Państwo z kredytów konsumenckich. Kwota kredytu to nawet 50 000 zł,  a okres kredytowania sięga 10 lat przy RRSO rzędu 5-6%. Przedsiębiorcy mogą natomiast skorzystać z ciekawych opcji leasingu, które oferuje coraz więcej banków.

Czy da się połączyć ulgę termomodernizacyjną z programem Mój prąd?

Zdecydowanie tak. Łącząc te 2 formy wsparcia, możemy liczyć nawet na 40% tańszą instalację fotowoltaiczną w domu jednorodzinnym! Na poniższych grafikach mogą Państwo zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

Simplic to firma działająca na rynku energetycznym już od kilku lat. Posiadamy rzeszę zadowolonych klientów i w ramach współpracy zajmiemy się bezpłatnie wszystkimi formalnościami za Ciebie, w szczególności: przyłączeniem instalacji do sieci, wnioskiem o dotację Mój Prąd oraz wnioskiem o dotację z Miasta Krakowa.


Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych usług i profesjonalne doradztwo!

Skontaktuj się z nami telefonicznie już dziś –  535 318 565lub wypełnij formularz znajdujący się na stronie, a my odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej to tylko możliwe.

Źródło:

Zostaw komentarz