Firma z NASDAQ kupiła Antminery S-19 Pro za 23 mln dolarów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jedna z najwcześniej notowanych na Nasdaq firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut, Marathon Patent Group, ogłosiła nową współpracę z firmą Bitmain, producentem sprzętu górniczego ASIC. Według spółki publicznej, Marathon zgodził się na zakup 10 500 urządzeń Antminer S-19 Pro za 23 mln dolarów.

10 500 nowych koparek

Marathon Patent Group chce być największą kopalnią Bitcoinów w Stanach Zjednoczonych, a jej niedawne nabycie tysięcy urządzeń nowej generacji może pomóc w realizacji tego celu. W piątek Marathon ogłosił długoterminową umowę z firmą Bitmain Technologies, w której zgodził się zakupić od niej 10 500 nowych urządzeń Antimner S-19.

Najnowsza seria S-19 Pro zapewnia 110 terahaszy na sekundę (TH/s) na jednostkę i jest najbardziej dochodową koparką na rynku. Merrick Okamoto, dyrektor generalny Marathon powiedział, że zakup jest kamieniem milowym dla firmy.

„Realizacja tego kontraktu z Bitmain stanowi kamień milowy dla naszej firmy. Ta inwestycja ma doprowadzić do tego, że Marathon będzie jedną z największych kopalni w Ameryce Północnej”.

– powiedział Okamoto.

Najnowsze zamówienie zwiększy ilość koparek firmy do 13 520. W połowie czerwca Marathon zakupił 500 maszyn S-19 Pro, a pod koniec lipca nabył 700 M31S+ Whatsminerów od Microbt, i kolejne 660 maszyn od Bitmaina.

„Dzisiejsza wiadomość jest związana z niedawnym rozwojem biznesu, poprzez zakup 13 520 koparek nowej generacji, które po pełnej instalacji wygenerują 1,55 exahasha (EH/s)”.

– kontynuował Okamoto.

Akcje spółek wydobywczych zyskują popularność

Akcje miningowych spółek zyskują na popularności, a firmy publiczne, takie jak Marathon, Riot Blockchain i Hut8 odnotowały znaczny wzrost cen akcji. Ekspozycja na akcje kopalni jest obecnie znacznie większa niż w latach poprzednich. Aktualnie istnieją firmy takie jak Canaan, Ebang, Hut8, Marathon, Riot, Hive, OTC, MGT, DPW, Argo, DMG i inne. Wszystkie z nich emitują akcje, które można nabyć publicznie.

Pomimo opóźnień w wysyłkach koparek, Marathon ogłosił, że „1 360 urządzeń zostało dostarczonych” do obiektu hostingowego firmy.

„Cieszymy się, że dostarczyliśmy firmie Marathon najnowszą generację sprzętu górniczego Antminer S19 Pro”.

– powiedziała w piątek Irene Gao, dyrektor wykonawczy firmy Bitmain.

„[Antminers] są wyposażone w najbardziej zaawansowany chipset, jaki jest obecnie dostępny, wysoka wydajność i niskie zużycie energii przez górników znacząco usprawni działalność górniczą firmy Marathon. To partnerstwo nadal umacnia naszą współpracę i rozszerzy się na współpracę w przyszłości, w miarę jak Marathon będzie zwiększał swoją obecność w przemyśle wydobywczym”.

– podsumowała Gao.

Źródło:

Zostaw komentarz