Ferrero rozbuduje fabrykę słodyczy pod Grójcem. Znamy plany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

O szczegółach inwestycji poinformowała firma Eiffage Polska Budownictwo, która podpisała właśnie z Ferrero Polska umowę na rozbudowę fabryki w Belsku Dużym koło Grójca.

To kontrakt na realizację dwóch inwestycji na terenie zakładu produkcyjnego. “W ciągu 8 miesięcy Eiffage wybuduje budynek socjalno-biurowy z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego, wraz z infrastrukturą”.

“Na terenie fabryki powstanie też nowy magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi” – czytamy w komunikacie.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Fabryka Ferrero w Belsku Dużym działa nieprzerwanie od 1997 roku. Zakład produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w ponad 70 krajach świata. Odpowiada między innymi za globalną produkcję batonów Kinder Bueno White. Wśród produktów firmy można znaleźć też Nutellę, Ferrero Rocher i całą gamę marki Kinder.

Eiffage przyznaje, że czas realizacji inwestycji jest bardzo krótki, co wymaga odpowiedniej organizacji i koordynacji prac wszystkich zespołów. Zgodnie z założonym harmonogramem prace powinny zakończyć się do końca maja 2021 roku. Jednak jeszcze w grudniu tego roku przestrzeń hali preparacji ma być gotowa na przyjęcie do składowania specjalistycznych maszyn.

Nowy kontrakt z Ferrero Polska jest kolejnym dużym projektem realizowanym przez Eiffage w segmencie budownictwa przemysłowego. W ostatnich latach firma zrealizowała inwestycje m.in. dla Unilever w Poznaniu, Volkswagena we Wrześni oraz Poznaniu Antoninku. Obecnie dobiegają końca prace przy budowie fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze k. Legnicy.

Ferro jest częścią światowego koncernu. Tylko w naszym kraju spółka zatrudnia około 2750 pracowników. Działa w Polsce od 1992 roku, ale fabryka koło Grójca powstała w 1997 roku. Zakład ten produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w prawie 70. krajach świata.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:

ISBnews

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (20:44)

kin,Z tego co pamietam, to Nutella jest rakotworcza, dlatego od lat jej nie kupuje.

wczoraj (19:23)

mlodaa98Cześć, szukam faceta do pogadania albo czegoś więcej, można mnie spotkać na stronie flirty24net zapraszam Panów do kontaktu.

wczoraj (22:33)

DSBędą niewolnicy i zwalnianie z podatku jak powiedział Morawiecki (za miskę ryżu), bo nasze firmy (Wojas, Wielton, kopalnie) się testuje przykładnie, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)

Źródło:

Zostaw komentarz