Elbląskie przedszkole zamknięte. U jednego z dzieci potwierdzono zakażenie koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© pixabay

Jedno z elbląskich przedszkoli zostało zamknięte po tym, jak u jednego z dzieci potwierdzono zakażenie koronawirusem. Służby sanitarne prowadzą postępowanie epidemiologiczne z dziećmi i ich rodzinami oraz pracownikami przedszkola – podał w piątek elbląski urząd miasta.

W piątek rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu, placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku – 18 sierpnia.

Czytaj również: Ministerstwo Zdrowia: ponad 800 zakażeń. Zmarło kolejnych 15 pacjentów z koronawirusem

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego

 – wskazała rzeczniczka.

Urząd miasta w Elblągu w czwartek wieczorem otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu.

Jak podali urzędnicy, od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 – 13 dzieci oraz 10 pracowników, od piątku jest zamknięta.

Czytaj również: Trwają negocjacje ws. szczepionki na koronawirusa. “Polska jest jednym z liderów”

Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia. Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, w piątek i sobotę przejdą testy.

Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność. 

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz