Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci. Tak powstał materiał o zaśmieconym placu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci. Tak powstał materiał o zaśmieconym placu © Facebook: Miasto Lublin Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci. Tak powstał materiał o zaśmieconym placu

Dziennikarz TVP Lublin Tomasz Zalewa przygotowywał materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego. Kamera miejskiego monitoringu zarejestrowała, jak sięga on do ulicznego kosza, wyciąga śmieci i rozrzuca je dookoła pojemnika. Powstały w ten sposób bałagan sfilmował kamerzysta TVP. Co usłyszeli widzowie?

Dziennikarz TVP Lublin Tomasz Zalewa to jeden z prowadzących “Panoramę Lubelską”, główny program informacyjny stacji. Dziennikarz przygotowywał ostatnio materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego. Miejsce okazało najwyraźniej niedostatecznie zaśmiecone więc Zalewa postanowił “wziąć sprawy w swoje ręce”.

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały dziennikarza TVP grzebiącego w jednym… z miejskich śmietników. Zalewa najpierw powyciągał z pojemnika śmieci, a następnie porozrzucał je na trawniku. W ten sposób powstał materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego.

Dziennikarz TVP grzebał w śmietniku. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu

Nagranie z monitoringu opublikowało na swojej stronie na Facebooku miasto Lublin. – Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje “dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że “rzetelną” telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin – czytamy we wpisie.

Zobacz także

Aresztowano męża Ogórek. Dziennikarka TVP wydała oświadczenie

Miasto zapowiada, że w “najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać więcej patroli Straży Miejskiej i policji”. – Jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty – czytamy.

Co usłyszeli widzowie “Panoramy Lubelskiej”? Zaskoczenia nie było. Bohater nagrania, Tomasz Zalewa osobiście mówił o o “stertach śmieci, butelkach po alkoholu i nocnych imprezach” na pl. Kaczyńskiego.

“Dziennik Wschodni” zwrócił się do Tomasza Zalewy z prośbą o komentarz. Dziennikarz TVP jak dotąd nie odpowiedział.

Zobacz także

Wpadka w TVP Info. Tajemniczy głos na antenie. “Skąd ta chrypka, za zimne piwo?”

RadioZET.pl/ Miasto Lublin/ Dziennik Wschodni

Zostaw komentarz