Duża południowokoreańska aplikacja czatu stawia na handel NFT

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Znana południowokoreańska aplikacja czatu, Kakao, wzmacnia swoją pozycję w branży blockchain i krypto, dzięki współpracy z platformą handlową zasilaną tokenami NFT i nowym krypto portfelem Klip.

Cyfrowe certyfikaty NFT

Według Hanguka Kyungjae, firma handlowa Angel League otrzyma wsparcie od platformy Klip, dla swoich cyfrowych certyfikatów opartych na NFT.

Angel League pozwala grupom inwestorów na wspólny zakup akcji start-upów w fazie „pre-IPO”. Członkowie, zwani „lead angels”, są wybierani podczas procesu rekrutacyjnego, w celu pozyskania nowych osób chętnych do podpisania umowy o handlu akcjami do działania na platformie.

Następnie spółka handlowa wydaje potwierdzenie członkostwa na karcie cyfrowej opartej na NFT, poprzez kryptowalutowy portfel Klip. Jest on na stałe przechowywany na platformie blockchain aplikacji czatu, Klaytn. Po wydaniu cyfrowej karty członkowie mogą następnie handlować na platformie.

Jae-sun Han, dyrektor generalny Ground X, firmy partnerskiej aplikacji czatu, wyjaśnił decyzję o przyłączeniu się do wsparcia NFT:

„Umożliwiając weryfikację przynależności do Angel League za pomocą cyfrowej karty Klip NFT, ograniczyliśmy kłopoty operacyjne i wzmocniliśmy wygodę członków. Rozszerzy to również możliwość przeniesienia własności firmy za pośrednictwem Klaytn. Razem z Ground X, poznamy kilka przykładów NFT, które mogą promować innowacje finansowe”.

W czerwcu Kakao wprowadziło na lokalną giełdę swój token Klay, stworzony na blockchainie Klaytn. KakaoTalk wprowadziło także nową funkcję kryptowalutowego portfela.

Ogłoszenie o wprowadzeniu na giełdę tokena Klay, nastąpiło po tym, jak południowokoreańska firma ogłosiła, że jej nowa funkcja portfela przekroczyła 100 000 użytkowników w mniej niż jeden dzień.

Blockchain w Koreii Południowej

W ostatnim czasie bardzo dużo się dzieje na rynku blockchaina w Koreii Południowej. W ciągu zaledwie 3 miesięcy, ponad milion osób przyjęło nową, opartą na blockchainie, cyfrową aplikację prawa jazdy. Jeden z największych banków Korei Południowej, KEB Hana Bank, nawiązał współpracę z Korea Expressway Corporation w celu wdrożenia opartego na blockchainie systemu opłat za przejazd autostradami.

W tym tygodniu pojawiły się także informacje o tym, że program płatniczy Seongnam zostanie rozszerzony o nowe cyfrowe bony upominkowe, a plażowicze w Pusan będą mogli płacić za usługi w Bitcoinie (BTC) i Ethereum (ETH).

Źródło:

Zostaw komentarz