Drugi dzień bez wody. MPWiK: Awaria większa niż się spodziewaliśmy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Drugi dzień bez wody. MPWiK: Awaria większa niż się spodziewaliśmy © PAP/Marcin Obara Drugi dzień bez wody. MPWiK: Awaria większa niż się spodziewaliśmy

Gigantyczna awaria wodociągu w Warszawie sprawia, że mieszkańcy już drugi dzień nie mają podłączenia do wody. Stołeczny MPWiK prosi o cierpliwość i zapowiada – dostawa może zostać przywrócona po południu.

Awaria wodociągowa w Warszawie okazała się poważniejsza, niż wstępnie zakładano. Od czwartkowego poranka wody nie mieli mieszkańcy z południowo-zachodnich dzielnic (Włochy, Ursus), ale też sąsiadujących miejscowości (Piastów, Pruszków).

Miasto podstawiło beczkowozy. Dostaw nie udało się przywrócić na wieczór. Spółka wodociągowa tłumaczy, że to z powodu skali awarii.

Awaria wodociągu w Warszawie. Dwa dni bez wody

W MPWiK przyznają, że sytuacja okazała się bardziej skomplikowana niż wcześniej przypuszczano.

Zobacz także

Poważna awaria wodociągowa w stolicy. Zalana ulica, część mieszkańców bez wody

Pęknięcie jest wzdłuż spodu magistrali i ma 10 metrów długości. Pracownicy spawają uszkodzoną rurę. Zakładamy, że te roboty zostaną zakończone ok. godz. 11. Z uwagi na rozmiary awarii wodociągu, do której doszło w okolicy ronda Dżochara Dudajewa normalna dostawa wody może być przywrócona ok. godz. 15

– przekazał dziś rzecznik MPWiK w Warszawie Marek Smółka.

Podkreślił, że brygady wodociągowe intensywnie pracują nad usunięciem awarii magistrali wodociągowej Pasma Pruszkowskiego w Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Popularnej.

RadioZET.pl/PAP/Mpwik.com

Zostaw komentarz