Druga tura wyborów burmistrza Obrzycka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dotychczasowy burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek zrzekł się mandatu i w styczniu objął stanowisko wicewojewody wielkopolskiego. W głosowaniu przeprowadzonym 26 kwietnia żaden z ośmiorga kandydatów ubiegających się o funkcję burmistrza Obrzycka nie uzyskał wymaganej do zwycięstwa liczby głosów. W niedzielę mieszkańcy wybiorą nowego włodarza miasta spośród dwóch kandydatów, którzy zdobyli najwięcej głosów w pierwszej turze.

Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej nr 1 w Obrzycku Adam Bak poinformował, że głosowanie rozpoczęło się bez problemów. Przez pierwsze półtorej godziny do lokalu wyborczego przyszło 25 mieszkańców. – to trochę mniej niż ostatnio, ale głosowanie powoli się rozkręca – powiedział.

Niedzielne głosowanie zostało zorganizowane przy zastosowaniu tych samych środków bezpieczeństwa jakie obowiązywały w pierwszej turze. – W lokalu mogą przebywać tylko trzy osoby. Wyborcy dostają przy wejściu rękawiczki i jednorazowe długopisy. Cały lokal wyborczy jest dezynfekowany co dwie godziny. Odległości między komisją a głosującymi i pomiędzy wyborcami wynoszą przynajmniej dwa metry – powiedział Bak.

– Z wypowiedzi osób, z którymi rozmawiałem po pierwszej turze wynika, że nikt nie miał zastrzeżeń, nawet ludzie, którzy mieli wcześniej jakieś obawy (…) Tak naprawdę jedyne co wydłuża głosowanie to wymóg maksymalnie trzech osób w lokalu – ocenił.

Dotychczasowy burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek zrzekł się mandatu. 24 stycznia premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego.

Wybory burmistrza Obrzycka zaplanowano pierwotnie na 5 kwietnia, ale ze względu na epidemię koronawirusa termin został przesunięty na 19 kwietnia, a następnie na niedzielę 26 kwietnia.

Obrzycko liczy 2399 mieszkańców. Uprawnionych do udziału w głosowaniu 26 kwietnia było 1879 osób. Frekwencja wyniosła 41,35 proc. Niedzielne głosowanie potrwa do godz. 21.

(mbr)

żródło:

Zostaw komentarz