domowe sposoby na zatwardzenie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Nie ma sensu dyskutować o tym, jak bardzo szkodliwa może być zawstydzenie spowodowane naszym schorzeniem. Czego bym tutaj nie napisała – dla pewnych osób będą takie problemy po prostu nie do przejścia: nie powiedzą o tym lekarzowi, ani nie spytają o poradę pani z apteki.

I wcale nie mam na myśli najbardziej wstydliwych chorób, jakimi bez wątpienia są choroby weneryczne. Równie wstydliwe dla niektórych osób są „zwykłe” zaparcia. Dlatego warto, aby właśnie te osoby znały domowe sposoby na zatwardzenie. Nie jest ważne, w jak duże zakłopotanie wprawia nas nasza choroba – zawsze musimy ją leczyć.

Warto wiedzieć, że te domowe sposoby nie są tylko po to, by uniknąć kłopotliwej wizyty u lekarza lub farmaceuty. Tak naprawdę są one dla naszego organizmu najzdrowsze (czasem jedyne dopuszczalne). Na dodatek takie sposoby przynoszą ulgę nie tylko w trwającym właśnie schorzeniu, ale także regulują układ trawienny na przyszłość. Warto zatem stosować te zalecenia również w przyszłości, by uniknąć powrotu nieprzyjemnych dolegliwości.

Na czym owe domowe sposoby się skupiają? Przede wszystkim na zwiększeniu ilości błonnika pokarmowego w naszym jedzeniu. Błonnik znajdziesz w produktach pochodzenia roślinnego: kasze, płatki owsiane, otręby. Oczywiście również same warzywa i owoce zawierają dużo tego cennego składnika.

Warto także przemyśleć sposób, w jaki jesz. Czy posiłki są jedzone w regularnych porach? Czy zawsze masz czas, by zjeść w spokoju? I czy nie grzeszysz zbyt często przy stole? Zbyt duże i tłuste posiłki to prosty przepis na pojawienie się problemów z układem trawiennym, w tym także i zatwardzenia.

Jeśli zatem chcesz uniknąć w przyszłości tego wstydliwego schorzenia – zacznij dbać o siebie i swoją dietę już dzisiaj. Pamiętaj, że wszystko jest w Twoich rękach.

Zostaw komentarz