Dodatki wykonane z betonu – stylowe loftowe lampy

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Dawniej uważany za toporny, surowy i mało estetyczny. Dzisiaj coraz częściej wykorzystywany do dekoracji wnętrz. Beton, bo o nim mowa, od kilku lat jest prawdziwym hitem wśród dekoratorów i projektantów. Przy jego pomocy powstają już nie tylko ogrodzenia, czy też zdobienia na ścianach, ale również liczne dodatki. Jednym z nich mogą być betonowe lampy. Więcej opowie o nich przedstawiciel Betoniarnia Kraków. 

Z miłości do betonu

W ostatnich latach, beton jako materiał budowlany znacząco zmienił swoje zastosowanie. Coraz częściej jest on wykorzystywany przy wytwarzaniu elementów dekoracyjnych, które później znajdują swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych, biurach i miejscach publicznych. Tak powstają między innymi betonowe donice, lampy, świeczniki, a nawet elementy małej architektury.

 

Czym jednak beton zasłużył na swoją popularność? Przede wszystkim swoim charakterem. Jego surowość, szorstkość oraz unikalność sprawiają, że doskonale sprawdza się on w minimalistycznych wnętrzach. Łatwo go również połączyć z innymi materiałami jak drewno oraz szkło, przez co idealnie współgra z industrialnym stylem – tłumaczy przedstawiciel Betoniarnia Kraków. Rosnące zainteresowanie betonowymi dodatkami obserwujemy już od kilku lat, ale obecnie jest jego apogeum – dodaje.

Do czego pasuje lampa z betonu?

O tym, gdzie mogą zostać wykorzystane betonowe lampy,  wspomnieliśmy już trochę wcześniej. Warto jednak niżej się nad tym tematem pochylić.

 

Beton to najbliższy przyjaciel stylu industrialnego. Z powodzeniem można skorzystać z niego, jako niewielkiego dodatku lub głównego motywu. Może być wyrazisty i pełen charakteru lub wręcz przeciwnie, dyskretny i subtelny. Betonowe lampy w takich wnętrzach mogą być w kilku kształtach. Dużą popularnością cieszą się geometrycznej bryły lub klosza.

 

Gdzie taką lampę można zawiesić? Idealnym miejscem jest salon, szczególnie jeśli jest duży. Surowość betonu doda mu charakteru, a na pozór subtelny dodatek, może stanowić centralny punkt. Takie lampy sprawdzą się również w biurach i gabinetach, którym dodadzą powagi. Warto dla kontrastu stosować odcienie bieli i szarości –  wówczas całość będzie ze sobą współgrała.

Betonowa lampa – DIY

Jak tłumaczy pracownik Betoniarnia Kraków – betonowe lampy można kupić, ale ciekawym sposobem jest również ich samodzielne wykonanie. Jak to zrobić?

 

Niezbędne będzie przygotowanie odpowiedniej formy. Tutaj należy się zastanowić, jak chcemy, żeby nasza lampa wyglądała, a następnie znaleźć coś, co tak wygląda. Może to być butelka po wodzie, miska lub wiadro. W kolejnym etapie należy przygotować mieszankę. Warto wówczas skorzystać z proporcji proponowanych przez producenta, tak by beton miał kremową konsystencję.

 

Teraz wystarczy zalać wybraną formę mieszanką i odczekać aż zakończy się wiązanie betonu. Po tym konieczne jest jeszcze użycie papieru ściernego, by pozbyć się zbędnych elementów i gotowe. Nowa, wyjątkowa i samodzielnie przygotowana lampa z betonu jest gotowa, żeby ją powiesić w swoim domu. Nie jest to trudne prawda?

 

Zobacz więcej

Newsy

Jarosław Kaczyński o wyborach prezydenckich: “Ostatni termin…”

© screen z transmisji Jarosław Kaczyński Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dzisiejszym oświadczeniu podkreślił, że wybory w Polsce powinny zostać przeprowadzone najpóźniej 28 czerwca 2020 roku. – Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania

Newsy

“Doucz się”. Młynarska ostro do Hołowni

© PAP / Marcin Kmieciński Paulina Młynarska Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie – napisała na Facebooku Paulina Młynarska. Słowa te skierowała do kandydata na prezydenta

Newsy

Śnieg w Tatarach! TOPR ogłasza pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

© Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 26 maja ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W komunikace czytamy, że możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. Prognozowany jest także

Newsy

“Szczyt bezczelności”. Trzaskowski odpowiada Dudzie

© PAP / Piotr Nowak Rafał Trzaskowski Andrzej Duda milczy wtedy, kiedy potrzebny jest silny głos prezydenta w obronie wartości, w obronie instytucji państwa, w obronie interesów obywateli. Zabiera głos, kiedy chce przerzucić odpowiedzialność za

Newsy

Groźna choroba związana z koronawirusem u dzieci. Czym jest PIMS?

© coscaron/Getty Zdjęcie ilustracyjne Naukowcy i lekarze na całym świecie z niepokojem obserwują kolejne przypadki występowania u dzieci zespołu wieloukładowej reakcji zapalnej, określanej w literaturze medycznej skrótem PIMS. Objawy przypominają chorobę Kawasakiego, a dotyczą głównie