Dlaczego warto wybrać psa ze schroniska?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Obecnie, chcąc zdecydować się na zakup psa, możemy dowolnie przebierać wśród ras i hodowli. Rasowe psy są piękne i przeważnie charakteryzują się stałymi, wartościowymi cechami, ale z całą pewnością nie ma na świecie wierniejszych i bardziej oddanych psów niż te nazywane potocznie “kundelkami”. A już na pewno nie będziemy mieli ukochańszego psa niż ten, którego zabierzemy ze schroniska i uratujemy przed spędzaniem smutnego życia oglądając świat zza żelaznych krat. Taki pies odwdzięcza się swojemu Panu do końca swojego życia.

Psy to z całą pewnością istoty społeczne, które potrzebują troski, opieki i kontaktu z człowiekiem. Codziennie kilkadziesiąt psów w całej Polsce jest porzucanych lub oddawanych do schroniska czasami z błahych powodów, np. wyjazdu na wczasy. Schroniska to dobre miejsca na pobyt tymczasowy, konieczny, aby ratować życie wielu porzuconych stworzeń, ale nie jest to rozwiązaniem na dłuższą metę. Pies w schronisku nigdy nie będzie czuł się szczęśliwy, będąc przez całe swoje życie zamknięty i odizolowany od świata. Schronisko dla psa jest jak dla człowieka więzienie. Tylko człowiek bezpodstawnie nie jest zamykany, a pies zazwyczaj trafia tam nie z własnej winy, ale z winy nierozsądnego właściciela.

Dlatego zamiast kupować za duże pieniądze naszego pupila, powinniśmy udać się do schroniska i za darmo przywrócić jakiegoś psa „do życia”. Ludzie bardzo często boją się brać psy ze schroniska, ze względu na możliwe choroby. Zupełnie bezpodstawnie. Schroniska mają obowiązek dbać o zdrowie swoich podopiecznych, dlatego psy są regularnie szczepione i odrobaczane. Jedyne, czego nie mogą dostać w schronisku, to swoboda i miłość, bez których usychają

Zostaw komentarz