Dlaczego warto wybrać opony dobrej jakości?

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Dla każdego posiadanie samochodu oznacza coś zupełnie innego. Dla jednych jest to środek transportu i lokomocji, którego używamy każdego dnia, przemierzając kilkadziesiąt kilometrów.

Dla jeszcze innych to coś wyjątkowego, prestiż, który auto zapewnia. Jednak zarówno w jednym jak i drugim przypadku kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo a więc przede wszystkim tanie opony, które trzymają nasz samochód na drodze.

To właśnie one odprowadzają nadmiar wody w czasie rzęsistego deszczu czy kiedy nawierzchnia drogowa jest sucha.

Oczywiście największe różnice występują w trakcie użytkowania pojazdu w okresie letnim oraz zimowym. Wówczas nasz pojazd wymaga zastosowania odmiennego ogumienia, które zapewni bezpieczeństwo podróżnym. Warto więc o wymianie opon pomyśleć odpowiednio wcześniej.

Nie musimy przecież każdego sezonu wymieniać opon na fabrycznie nowe opony letnie, kupowane u autoryzowanych dealerów. Robimy to przecież raz na kilka sezonów a więc poniesione koszty nie będą dla nas tak dotkliwe. Używane nie będą posiadać już takich właściwości użytkowych jak nabyte z pierwszej ręki.

Warto o tym pomyśleć bo od odpowiedniego ogumienia zależy an prawdę wiele podczas poruszania się po drodze. To nie tylko komfort ale również lepsza przyczepność oraz krótsza droga hamowania w wypadku zagrożenia.

A wielokrotnie to właśnie dobre opony ocaliły życie na drodze natomiast ich niewłaściwy stan czasami był przyczyną różnych groźnych zdarzeń lub nawet wypadków.

Zobacz więcej

Sport

Media: Pierwszy transfer PSG w lecie! Zastąpi odchodzącego piłkarza

Mistrz Francji od wielu tygodni intensywnie przeczesuje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień przed nowym sezonem. Rozgrywki Ligue 1 zostały przerwane i oficjalnie zakończone po rozegraniu 28. kolejek ze względu na pandemię koronawirusa. Zobacz wideo Bundesliga.

Newsy

Jarosław Kaczyński o wyborach prezydenckich: “Ostatni termin…”

© screen z transmisji Jarosław Kaczyński Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dzisiejszym oświadczeniu podkreślił, że wybory w Polsce powinny zostać przeprowadzone najpóźniej 28 czerwca 2020 roku. – Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania

Newsy

“Doucz się”. Młynarska ostro do Hołowni

© PAP / Marcin Kmieciński Paulina Młynarska Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie – napisała na Facebooku Paulina Młynarska. Słowa te skierowała do kandydata na prezydenta

Newsy

Śnieg w Tatarach! TOPR ogłasza pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

© Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 26 maja ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W komunikace czytamy, że możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. Prognozowany jest także