Dlaczego horoskopy są tak bardzo popularne w Polsce i na Świecie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Nauka chrześcijańska zakazuje zajmowania się horoskopami, gdyż jest to sprzeczne z naukami zawartymi w Biblii i Dekalogu. Większość osób jednak to nie odstrasza. Zainteresowanie usługami astrologicznymi jest bardzo duże, a nawet staje się coraz popularniejsze. O co tak naprawdę chodzi? Dlaczego tyle ludzi interesuję się wróżbami?

Postaram się w kilku prostych zdaniach wyjaśnić przyczynę takiego zachowania. W obliczu tragedii czy poważnych problemów rodzinnych, w których nie widzimy już szansy na rozwiązanie problemu, często sięgamy po mniej naukowe środki mające przynieść nam ulgę. Tak też jest w przypadku horoskopów. Warto wyjaśnić znaczenie tego pojęcia.

Horoskop to przepowiednia zdarzeń, które mają w niedalekiej przyszłości przytrafić się człowiekowi. Horoskopy do swojego “wnioskowania” wykorzystują układ ciał niebieskich. Astrologia to dziedzina, z której pochodzi ta praktyka wróżbiarska. Osoby zajmujące się takimi usługami to wróżbici. Wystarczy, że podamy im swoją datę urodzenia oraz dane na temat miejsca urodzenia, a taka osoba powiem na co czeka nas jutro, za tydzień czy miesiąc.

Podsumowując horoskopy są bardzo dobrym sposobem na przywrócenie nadziei w sytuacjach patowych. Pomogą nam ponownie odzyskać siły by walczyć o swoje dobro i bliskich. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wróżba – czyli nic pewnego.

Zostaw komentarz