Dla kogo bon 1000 plus na wakacje? Szczegóły rządowego programu. Kto dostanie pieniądze na urlop? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

– Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy – tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie “Money. To się liczy”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Bon o wartości 1000 zł będzie można zrealizować jedynie w Polsce. Otrzymają go pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, którzy zarabiają mniej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie, czyli aktualnie 5200 brutto.

Urlop 2020, to ważne!:

– To będzie karta w formie elektronicznej, karta pre-paidowa. Tylko i wyłącznie obiekty, które mają terminale, będą mogły z tego korzystać – wyjaśniał w radiu RMF wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

– Szacujemy, że koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa – przyznała Emilewicz.

– Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał – zastrzegła wicepremier i minister rozwoju.

– Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie oficjalna prezentacja bonu 1000 plus – powiedział w środę w radiu RMF wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. – Bon 1000 plus będzie imienny, dostanie go każdy, kto zarabia poniżej średniej krajowej, nawet jeśli mąż czy żona tej osoby zarabia więcej. Za 1000 zł będzie można wykupić zarówno nocleg, ale też usługi dodatkowe w hotelu, np. spływ kajakowy – wyjaśniał.

Urlop 2020, to ważne!:

Czytaj także

Wideo

Źródło:

Zostaw komentarz