Czym jest agregat gazowy?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zastanawiasz się jakie zalety może mieć agregat gazowy? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, czym charakteryzuje się agregat kogeneracyjny oraz jak działa firma Eneria.

Czym jest agregat na gaz?

Kogeneracja jest procesem, podczas niego istnieje możliwość, aby w jednym czasie wyprodukowana została nie tylko energia cieplna, jak również energia elektryczna. Dzięki temu, że stosowana jest kogeneracja, redukowany jest przede wszystkim wysoki poziom paliwa, który jest wykorzystywany. Dodatkowo zmniejszana jest emisja gazów cieplarnianych. Wszyscy wiemy, jak ważne jest to dla naszego środowiska. Wspomniana kogeneracja daje możliwość bardziej efektywnego wykorzystania wybranego paliwa. Dzięki działaniu kogeneracji możliwa jest redukcja kosztów wytwarzania energii końcowej.

Co ważne agregat na gaz może różnić się paliwem, które jest wykorzystywane. Do najbardziej popularnych prądotwórczych agregatów kogeneracyjnych należą rozwiązania na:

  • biogaz,
  • gaz ziemny,
  • gaz kopalniany.

Jakie są główne zalety agregatów gazowych? Agregat na gaz to przede wszystkim dużo bardziej rozsądne oraz niezwodne i przyjazne dla środowiska niż typowe zespoły prądotwórcze rozwiązanie. Wyróżnia się on od rozwiązań napędzanych na silnik benzynowy lub wysokoprężny.

Instalacja i serwis urządzeń prądotwórczych agregatów na gaz

Prócz samego wyboru niezwykle ważna jest instalacja urządzenia oraz dbanie o niego.  Jest to zależne nie tylko od wybranego paliwa, ale innych kwestii takich jak: wymiary oraz maksymalnej mocy elektrycznej, jaką mogą osiągnąć dane maszyny.

Co ważne klient może liczyć na pełne wsparcie ze strony firmy Eneria podczas montażu. W razie potrzeby specjaliści pozostają do dyspozycji, gdy klient wdraża dane rozwiązanie kogeneracyjne. Niezwykle ważne jest, aby cały proces był sprawny oraz bezproblemowy.

O firmie Eneria

To firma, która działa na rynku polskim od ponad 20 lat. Firma powstała w Łomiankach koło Warszawy. Zajmuje się kompleksową dostawą usług i produktów z zakresu sektora elektroenergetycznego. Jak wspominają właściciele misja firmy to oferowanie bardzo wysokiej jakości produktów i usług z racji założonych wysokich standardów. Realizacje są oparte doświadczeniu oraz szerokiej wiedzy specjalistów związanych z firmą. Firma to jedyny przedstawiciel firmy Caterpillar w Polsce. Eneria działa również dla francuskiej Grupy Eneria SAS i Grupy Monnoyeur. Na ten moment firma składa się z sześciu współpracujących ze sobą działów i jest to w sumie przeszło 130 pracowników.

 

Zostaw komentarz