Czy soczewki kontaktowe są zdrowe?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Osoby, które do tej pory nie nosiły soczewek kontaktowych, na pewno mogą czuć lęk przed ich zakładaniem. Jest to jednak zwyczajna reakcja, która znika wraz z upływem czasu, gdy nauczymy się je odpowiednio nakładać na oczy.

Jeszcze do niedawna dość powszechnie twierdzono, iż soczewki są niezdrowe do oczu, dzisiaj jednak takie przekonanie powoli odchodzi do przeszłości.

Jednym z najczęściej rozpowszechnianych mitów dotyczących szkieł kontaktowych jest mit twierdzący, iż soczewki nie pozwalają oddychać naszym oczom. Nie jest to jednak prawdą, bowiem obecnie produkowane soczewki należą do bezpiecznych oraz innowacyjnych form korygowania różnych wad wzroku. Bez względu więc na to czy interesuje cię astygmatyzm leczenie, czy może chcesz korygować wadę krótkowzroczności, warto postawić na nowoczesne soczewki.

Są one przede wszystkim ultra cienkie, a więc nosząc je, nawet się ich nie odczuwa, a co więcej, są w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych oczu, bowiem produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają dopływ tlenu do naszych oczu.

Na temat soczewek niestety wciąż panuje wiele mitów i zdecydowana ich większość zdaje się być nieprawidłowa. Wiele osób, które do tej pory nie nosiło soczewek, może uważać, że są one niewygodne, a tymczasem w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Dzisiaj w sprzedaży możemy natomiast znaleźć niezwykle komfortowe oraz ultra cienkie soczewki, które zapewniają nam wygodę w zasadzie w każdym momencie dnia, bez względu na to, co robimy. Możemy postawić zarówno na soczewki jednodniowe, jak i na soczewki dwutygodniowe, to, jakie wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Warto wiedzieć, że decydując się na noszenie soczewek kontaktowych, musimy również zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Im częściej będziemy więc zmieniać noszone przez nas soczewki kontaktowe, tym będą one zdrowsze dla naszych oczu.

Lekarze są zdania, że optymalnym rozwiązaniem może być zmiana soczewek co kilka dni, możemy postawić więc na przykład na soczewki tygodniowe.

Zostaw komentarz