Czy Kim Dzong Un ukrywa się przed koronawirusem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© EPA/KCNA Dostawca: PAP/EPA

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w ciągu ostatnich dwóch miesięcy niezwykle rzadko pojawiał się publicznie. W kwietniu i maju pojawił się publicznie cztery razy – podczas gdy w tym samym czasie w 2019 roku pojawiał się publicznie 27 razy. Ostatni raz Kim pojawił się publicznie trzy tygodnie temu.

Rzadkiemu pojawianiu się Kim Dzong Una w miejscach publicznych towarzyszy wprowadzanie przez Koreę Północną środków mających powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa – choć oficjalnie w Korei Północnej nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku COVID-19.

Przed 2020 rokiem po dojściu do władzy Kim Dzong Un najrzadziej pojawiał się publicznie w 2017 roku – wówczas pojawiał się publicznie w tym okresie 21 razy – według wyliczeń Chada O’Carrolla stojącego na czele Korea Risk Group, organizacji z Seulu monitorującej sytuację w Korei Północnej.

“To nie jest zwyczajna sytuacja” – napisał O’Carroll na swoim profilu na Twitterze.

Władze Korei Południowej podejrzewają, że Kim Dzong Un nie pojawia się publicznie w związku ze środkami ostrożnościowymi wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa.

Ministerstwo ds. Zjednoczenia Korei Południowej w piątek poinformowało, że monitoruje sytuację związaną z rzadkim pojawianiem się Kim Dzong Una.

Ostatni raz Kim Dzong Un pojawił się publicznie 1 maja. Wcześniej nie był widziany publicznie od 12 kwietnia.

Kim Dzong Un w 2014 roku nie pojawiał się publicznie przez 40 dni. Agencja wywiadu Korei Południowej informowała wówczas, że przechodził w tym czasie zabieg ortopedyczny.

Zostaw komentarz